Úvod > Aktuality > Vánoční strom pro Prahu letos přijede z Libereckého kraje
Vánoční strom pro Prahu letos přijede z Libereckého kraje
"> "> "> "> "> "> Vánocní strom pro Prahu prijede letos z Benešovska "> Letošní Vánocní trhy zacnou na Staromestském a Václavském námestí 29. listopadu "> Vítezný strom se slavnostne rozsvítí v sobotu 29. listopadu

Vánoční strom pro Prahu letos přijede z Libereckého kraje

Vydáno 4. listopadu 2019 Zážitky
Vánoční strom pro letošní advent přijede do Prahy, stejně jako vloni, opět z Libereckého kraje. Staroměstské náměstí ozdobí po dobu vánočních trhů urostlý smrk, který vyrostl na soukromém pozemku ve městě Semily na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor. Strom vzešel z rekordních dvaačtyřiceti tipů od veřejnosti.

Vánoční stromPraha už našla symbol českých Vánoc – strom pro Staroměstské náměstí. Smrk ztepilý s odhadovanou výškou čtyřiadvacet metrů věnuje organizátorovi trhů - společnosti Taiko majitelka zahrady, ve které vyrostl. Jehličnan si již prohlédli dendrologové, kteří podle prvních odhadů potvrdili, že je zdravý. Je to krásný smrk, který rostl do výšky v zahradě bez omezení, takže má krásné větve a je a rovnoměrný. Majitelka se však obává jeho výšky v případě silného větru, protože kolem něj je zástavba domů. Právě proto se rozhodla ho nechat pokácet a věnovat návštěvníkům vánočních trhů v Praze, kde udělá radost mnoha lidem.

Do soutěže Hledá se strom přišlo letos nejvíc tipů za devět let, celkem dvaačtyřicet. Jen jeden ale splnil všechny podmínky. Hlavní město bude mít krásný strom, který vyrostl v Podkrkonoší - v Semilech, městě s jelenem ve znaku ležícím na soutoku řeky Jizery s Oleškou v hlubokém údolí pod bájnou horou Kozákov. Vánoční smrk bude pokácen v neděli 24. listopadu 2019.
 

Rozsvícení stromu proběhne v rámci pražských vánočních trhů

Vánoce PrahaVánoční smrk se poprvé rozsvítí v sobotu 30. listopadu 2019. V tento den začnou také oblíbené a také největší české adventní trhy, které potrvají až do 6. ledna 2020.

V minulých letech roce se Praha dostala do ankety o nejlepší vánoční prázdninovou destinaci, kterou vyhlašuje pravidelně americká internetová verze listu USA Today. Letos krásu a atmosféru adventního tržiště v centru hlavního města ocenil prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě.

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Vánoční trhy na Pražském hradě

23.11.
6.1.
Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

Vánoční trhy Praha 2020

28.11.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2020

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po sedmnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

28.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.