Úvod > Aktuality > Vánoční prohlídky na zámku v Mníšku budou bavit hlavně děti
Vánocní prohlídky na zámku v Mníšku
"> Vánocní prohlídky na zámku v Mníšku "> Na techto prohlídkách deti mohou poznat a treba si i vyzkoušet nejznámejší a nejoblíbenejší vánocní zvyky "> Do svátecne vyzdobených zámeckých místností navíc deti zavede Zimní královna, hastrmanka nebo zámecký cert
Památky

Vánoční prohlídky na zámku v Mníšku budou bavit hlavně děti

  • Vydáno25. listopadu 2014
Ve dnech od 29. 11. 2013 – 14. 12. 2014 nabízí zámek kromě dvou klasických prohlídkových tras pro dospělé i Vánoční prohlídky pro rodiny s dětmi. Na těchto prohlídkách děti mohou poznat a třeba si i vyzkoušet nejznámější a nejoblíbenější vánoční zvyky.
Mníšek pod BrdyDěti si při prohlídkách užijí pouštění lodiček, házení střevíčkem a krájení jablíček. Dozví se i o pranostikách a věštění budoucnosti. Jak se děvečka dozvěděla, jestli se vdá nebo zůstane na ocet? Jak lidé zjišťovali, zda se ve zdraví sejdou u vánoční tabule zase příští rok? A co všechno na té vánoční tabuli nesmělo chybět? Co jedli na zámku a co v podzámčí, jak se říkalo vánočce a jaká pravidla se musela dodržovat při pečení, aby se vánočka povedla? Od kdy se zdobily adventní věnce a od kdy vánoční stromeček? Proč se nesmíme zapomenout pusinkovat pod jmelím?

To vše v předvánočním čase na prohlídkách na zámku Mníšku pod Brdy. Do svátečně vyzdobených zámeckých místností navíc děti zavede Zimní královna, hastrmanka nebo zámecký čert. Prohlídka povede reprezentačními místnostmi, mezi něž patří slavnostní jídelny, zámecká kaple, salónky nebo knihovna. Výklad je veden tak, aby zaujal i ty nejmenší návštěvníky. Děti také určitě rády pomohou dozdobit stromeček ve Velkém sále a za to za odměnu pod ním najdou malé překvapení.
 
Vánoční prohlídky začínají je vhodné si rezervovat na tel. 318 590 261. Délka prohlídky je 35 až 40 minut.
Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.