!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vánoční Lemarket představí v Máji výběr lokálních prodejců
Vánoční Lemarket představí v Máji výběr lokálních prodejců
"> "> "> ">
Zážitky

Vánoční Lemarket představí v Máji výběr lokálních prodejců

Vydáno 10. prosince 2020
Dvanáctá edice Lemarketu se tentokrát koná ve 4. patře OD Máj v centru Prahy, a to o víkendech 12. - 13. a 19. - 20. prosince 2020. Návštěvníci se mohou těšit na kurátorovaný výběr lokálních prodejců a k pop-upu se letos nově přidává také online verze v podobě e-shopu.
V pražském obchodním domě Máj se od 12. do 13. a 19. do 20. prosince 2020 představí Lemarket kurátorovaný výběr prodejců z rozličných kategorií. Bude se jednat o  oblíbená jména od šperkařů, módních značek či dekorací až po delikatesy, kosmetiku, doplňky do bytu či dětské zboží, ale jako vždy také řadu novinek - letos je to např. značka designových doplňků do domácnosti Tablo, poctivé cukroví od Adie dorty, ilustrované drobnosti Gigil, Keramika Koller, Une Bonne Histoire s originálními mikinami či Vinná - šperky ze dřeva vinné révy.
 
Letošní Lemarket našel v eventovém prostoru Máj 4. patro ideální zázemí. Prostor je přizpůsoben aktuální situaci, je zde vlastní vstup odděleným výtahem, větraný interiér i venkovní terasa. Samozřejmostí bude dodržování všech hygienických nařízení, v případě potřeby dokáží organizátoři zajistit i kompletní dezinfekci ozónem či termokamery pro automatické měření teploty u vstupu.

lemarketSituace je letos mimořádná opravdu pro všechny, obzvláště malé značky doslova bojují o přežití. Proto organizátoři hledají nejrůznější způsoby, jak jim – kromě samotné události – pomoci. Rozhodli se proto založit e-shop, po kterém byla poptávka ze strany prodejců i návštěvníků již delší dobu. Nyní jde především o rychlou pomoc lokálním značkám, které se přihlásily na vánoční pop-up, a e-shop má v zásadě dvě funkce – funguje jako podpora prodeje v obchodně klíčovém období roku, ale také jako pojistka (a alespoň malá náhrada) pro případ, že by nakonec musel být Lemarket na poslední chvíli zrušen. E-shop je dostupný na webu Lemarketu a v rámci kampaně na pomoc malým lokálním značkám jej podpoří také řada influencerů, jako např. Tamara Klusová.


Jak to vlastně všechno začalo?

Zakladatelky trhuS nápadem na organizaci moderního tržiště s nabídkou originálních výrobků českých a slovenských značek přišly kamarádky z dětství, Elena Šulcová a Lucie Vaňková. První ročník Lemarketu se uskutečnil v roce 2013 v prostorách hotelu Fusion a od té doby našel své místo v srdci Prahy, v Galerii Mánes, kde se koná i letos o Vánocích.

Letos opět mohou návštěvníci koupit krásné vánoční dárky od předních českých a slovenských tvůrců a užít si předvánoční atmosféru. V rámci co největší podpory lokálních tvůrců je vstupné pro návštěvníky zcela zdarma.