!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vánoční Lemarket představí v Pražské tržnici výběr lokálních prodejců
Vánoční Lemarket představí v Pražské tržnici výběr lokálních prodejců
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Vánoční Lemarket představí v Pražské tržnici výběr lokálních prodejců

  • Vydáno3. prosince 2021
Třináctá edice Lemarketu se tentokrát koná v Pražské tržnici. Druhý adventní víkend 4. – 5. prosince 2021 nabídne tisíce poctivých dárků na jednom místě. V hale 13 se představí kurátorovaný výběr více než 100 lokálních prodejců. V předprodeji na webu Lemarketu jsou k dispozici ve speciální akci vstupenky 1+1 zdarma.
Lemarket nabídne tradiční široký záběr značek od oblíbených jmen po nové projekty, od šperkařů, módních brandů či dekorací až po delikatesy, kosmetiku, doplňky do bytu či dětské zboží. Mezi potvrzená jména patří např. 2media.cz, šperky Du Coeur, porcelán MindSet a Výpečky, květinářství Květerie, módní značky jako White Sage či Oneday, kabelky ADEMI, papírnictví Kartotéka, doplňky pro krásnější domov od SELAH store, přírodní kosmetika Jagaia, svíčky Perfumed Prague nebo převážně dětské značky jako KLIKBLIK a Noos Concept. Seznam všech tvůrců je uveden na webu Lemarketu.

lemarketAby dostal šanci prezentovat se co největší počet značek, přímo před halou 13 je velký bílý stan s vytápěním a dřevěnou podlahou. Kapacita tak bude vyšší než obvykle, akce však i nadále zůstává kurátorovaná a drží si vysoký standard, na který jsou stálí návštěvníci zvyklí.

Samozřejmě se bude dbát na dodržení všech platných protiepidemických opatření. Byly zavedeny časové sloty na sobotní a nedělní dopoledne a odpoledne, u vstupu se bude kontrolovat bezinfekčnost, dodržování rozestupů, nošení respirátorů a další náležitosti. Pro očkované je konzumace jídla a pití možná přímo na místě, neočkovaní budou muset konzumovat venku.


Jak to vlastně všechno začalo?

Zakladatelky trhuS nápadem na organizaci moderního tržiště s nabídkou originálních výrobků českých a slovenských značek přišly kamarádky z dětství, Elena Šulcová a Lucie Vaňková. První ročník Lemarketu se uskutečnil v roce 2013 v prostorách hotelu Fusion a od té doby našel své místo v srdci Prahy, v Galerii Mánes, kde se koná i letos o Vánocích.

Letos opět mohou návštěvníci koupit krásné vánoční dárky od předních českých a slovenských tvůrců a užít si předvánoční atmosféru. V rámci co největší podpory lokálních tvůrců je vstupné pro návštěvníky zcela zdarma.