Úvod > Aktuality > Vánoční Lemarket představí na 100 lokálních tvůrců
Vánoční Lemarket představí na 100 lokálních tvůrců
">

Vánoční Lemarket představí na 100 lokálních tvůrců

Vydáno 9. prosince 2019 Zážitky
Pražskou galerii Mánes od 14. až 15. prosince provoní sváteční atmosféra! Na tradičním moderním tržišti Lemarket se představí 100 pečlivě vybraných českých a slovenských tvůrců. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat vánoční atmosféru, zakoupit dárky pro své blízké a osobně se setkat s českými a slovenskými módními návrháři, designéry, výrobci přírodní kosmetiky, ale i šperkaři a výrobci hraček.
V pražské galerii Mánes se od 14. do 15. prosince představí na 100 značek. Mezi pečlivě vybranými tvůrci se v Galerii Mánes představí kurátorovaný výběr prodejců z rozličných kategorií a jako každoročně i na menší food festival. Na místě pak budou k dostání O kapku lepší vstupenky ve spolupráci s Kapkou naděje, z nichž 50 Kč půjde na pomoc nemocným dětem. Přispět bude možné i bez zakoupení vstupenky.
 
Mléko z mandlíPremiéru bude mít na Lemarketu zážitkový prodejní pop-up zasazený do unikátního prostředí secesního bytu na Malostranském nábřeží na dohled Galerii Mánes.

Na jednom místě se představí výběr top českých i zahraničních značek z oblasti designu a módy, které se propojí přímo s interiérem.

 

Jak to vlastně všechno začalo? Zakladatelky trhuS nápadem na organizaci moderního tržiště s nabídkou originálních výrobků českých a slovenských značek přišly kamarádky z dětství, Elena Šulcová a Lucie Vaňková. První ročník Lemarketu se uskutečnil v roce 2013 v prostorách hotelu Fusion a od té doby našel své místo v srdci Prahy, v Galerii Mánes, kde se koná i letos o Vánocích.

Letos opět mohou návštěvníci koupit krásné vánoční dárky od předních českých a slovenských tvůrců, užít si předvánoční atmosféru, ochutnat výborný svařák s výhledem na Pražský hrad či se zúčastnit workshopů s vánoční tematikou.
Výstavní síň Mánes v Praze

Výstavní síň Mánes v Praze

Výstavní síň široké otevřené dramaturgie, zahrnuje výstavy význačných osobností českého i světového výtvarného umění, předních spolků a tvůrčích skupin, výstavy mladých umělců, tematické a retrospektivní výstavy.