Úvod > Aktuality > Vánoční Kašperské Hory lákají na prohlídky města i hradu
Za návštevu stojí i rucne vyrezávaný Kašperskohorský Betlém
"> Za návštevu stojí i rucne vyrezávaný Kašperskohorský Betlém "> Vánocní Kašperské Hory lákají na prohlídky mesta i hradu "> Od nedele 28. 12. si mužete zimní atmosféru zpestrit výstupem na hrad Kašperk
Zážitky

Vánoční Kašperské Hory lákají na prohlídky města i hradu

  • Vydáno26. prosince 2018
Historické městečko Kašperské Hory v šumavském podhůří, pocházející z počátku 14. století, se stalo oblíbenou turistickou lokalitou nabízející návštěvníkům řadu služeb po celý rok. Můžete zde najít perfektní místo pro odpočinek, užít si čerstvý vzduch a klidné vycházky do okolní krásné přírody nebo za poznáním historických památek. V čase adventním a vánočním zde probíhá pestrý program.
Kašperké HoryPřívětivé městečko Kašperské Hory v období adventu a Vánoc přichystalo pro své návštěvníky řadu zajímavých akcí.

Až do 29. prosince bude v infocentru k vidění Kašperskohorský betlém, největší skříňový betlém v Čechách s nádhernými stavbami zachycujícími historické Kašperské Hory a s více než stovkou postaviček, ke kterým letos opět přibydou další.

Po úspěchu v předchozích letech Městské kulturní a informační středisko (MěKIS) v Kašperských Horách od 27. do 30.12. opět chystá tematické vánoční noční prohlídky města s průvodcem a s šálkem horké kávy – jedinečná příležitost dozvědět se pozoruhodné informace o vánočních zvycích a tradicích na Šumavě! S ohledem na omezenou kapacitu je nutná předchozí rezervace (tel. MěKIS 376 503 413).

KašperkV termínu 28.12. 2018 až 1.1. 2019 otevře brány návštěvníkům nedaleký hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby se tradičně konají speciální zimní komentované prohlídky hradu s kostýmovaným průvodcem.

Zima v Kašperských Horách nabízí samozřejmě také sportovní zážitky – přímo ve městě naleznete udržovaný Ski areál s celkovou délkou tras 1,5 km a sněžnými děly pro případ, že by se nevytvořila dostatečná sněhová pokrývka. Za dobrých sněhových podmínek jsou kolem šumavského městečka k dispozici desítky kilometrů upravených běžeckých tras.
Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.