Úvod > Aktuality > Stříbrná sobota a neděle proběhne na Slezskoostravském hradě

Stříbrná sobota a neděle proběhne na Slezskoostravském hradě

Vydáno 6. prosince 2018 Kultura
Na nádvoří Slezskoostravského hradu můžete v průběhu adventu vidět venkovní betlém, v galerii je připraveno 100 betlémů. Hlavní předvánoční program je však připraven na nadcházející víkend. Zažijete vánoční atmosféru jarmarku, kde uvidíte ukázky řemesel a vánočních zvyků, např. lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů. Ochutnat můžete pečené kaštany. Představí se umělecké soubory s lidovou a historickou hudbou, hudební soubory s koledami i práce kovářského mistra. Nebudou chybět vánoční představení pro děti i dospělé. Areál bude nazdoben tradiční vánoční výzdobou. Večer bude romanticky nasvícen pochodněmi a ohněm v železných koších.
Předvánoční akce na Slezskoostravském hraděV Galerii Slezskoostravského hradu se představí od 7. prosince do 6. ledna více než 100 unikátních historických i současných betlémů od profesionálních a amatérských autorů. Kouzelnou vánoční atmosféru doplní koledy a ručně vyrobené vánoční dekorace.

Hradní prostředí vyzdobené ručně vyrobenými vánočními ozdobami a dekoracemi dodává výstavě betlémů vánoční kouzlo. Součástí letošní výstavy bude také bohatý kulturní program.
 
Jako každoročně bude však hlavní předvánoční akcí Stříbrná sobota a neděle. Ta se na hradě koná o víkendu 15. a 16. prosince. Je připravený bohatý doprovodný program. Návštěvníci uvidí ukázky řemesel a vánočních zvyků (lití olova, lodičky ze skořápek a ořechů, krájení jablíček) nebo práci kovářského mistra, mohou ochutnat pečené kaštany. Těšit se můžete na tradiční jarmark, koledy nebo vánoční představeníčko pro děti i dospělé. Představí se umělecké hudební soubory s koledami, lidovou a historickou hudbou.
Výstaviště Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Halda Ema v Ostravě - jedinečný pohled na město

Halda Ema v Ostravě - jedinečný pohled na město

Nejvyšší vrchol Ostravy leží ve výšce 315 metrů nad mořem. Původně halda dosahovala výšky 327 metrů, ale prohořením se snížila. Halda měla být zlikvidována, dnes je však památkově chráněna a poskytuje fonomenální výhledy na město.

Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Návštěvníci Slezkoostravského hradu se nově mohou těšit na unikátní expozici Muzeum záhad, která je umístěna v hradním podzemí. Kromě mnoha záhadných exponátů ze světa skýtajících zábavu i poučení pro malé i velké zde budou vystaveny i tajemné předměty z regionu.

Vánoce na Slezskoostravském hradě

Vánoce na Slezskoostravském hradě

Vánoce na Slezskoostravském hradě.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.