!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vánočně vyzdobené komnaty otevře zámek v Lysicích
Vánocní prohlídky zámku Lysice
"> Vánocní prohlídky zámku Lysice "> Prožijte konec roku na zámku "> Prohlídky vyzdobeného zámku Lysice
Památky

Vánočně vyzdobené komnaty otevře zámek v Lysicích

Vydáno 18. prosince 2019
Zámek Lysice bude na Boží hod vánoční a na Silvestra vánočně vyzdobený. Při prohlídce se dozvíte mnoho informací o vánočních zvycích našich předků. Kromě toho si můžete prohlédnout také zajímavou výstavu různě ztvárněných andělů, od historických až po současné. Výstavu naleztnete ve velké výstavní síni v předzámčí.

Zámek LysiceTi, kteří zavítají do vánočně vyzdobeného zámku v Lysicích, si budou moci prohlédnout kromě interiéru i zámeckou zahradu anebo porovnat své štědrovečerní menu s recepty hraběcí rodiny Dubských, kterým lysický zámek patřil v 19. století.

V zámeckých knihovnách se dochovaly originální kuchařské knihy, které vlastnily přímo místní hraběnky. Nabízí se tak tedy jedinečná příležitost dozvědět se, co tehdy panstvo na Vánoce jedlo. V oba dva dny (25. 12 a 31. 12.) můžete přijít od 10 do 16 hodin. Ve středu 25. prosince se budou prohlídky konat každou celou hodinu.

Začátky prohlídek jsou v každou celou hodinu. Vstupné na prohlídku činí 150 Kč pro dospělého a 110 Kč pro děti.

Vánoční prohlídky zámku Lysice

25.12.
31.12.
Vánoční prohlídky zámku Lysice

Prohlídky vánočně vyzdobených reprezentačních prostor zámku, tedy trasy I. s povídáním o šlechtických Vánocích.

Zámecká zahrada se sloupovou kolonádou v Lysících

Zámecká zahrada se sloupovou kolonádou v Lysících

Na východní straně od zámku nalezneme zahradu okrasnou, jejíž vznik je kladen již do 1. poloviny 17. století, čemuž odpovídá ještě pozdně renesanční koncepce na principu italské terasovité zahrady.

Zámek Lysice - s novou expozicí Marie von Ebner Eschenbach

Zámek Lysice - s novou expozicí Marie von Ebner Eschenbach

Tato barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, upravovaná ještě počátkem 19. století, vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují návštěvníkům životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic.