Úvod > Aktuality > Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty
Památky

Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty

  • Vydáno24. listopadu 2022
Zámek Hrádek u Nechanic připravil tradiční akci Vánoce na zámku. Od 26. listopadu do 11. prosince 2022 se o víkendech můžete při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů seznámit s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou.
Hrádek u NechanicVánoční prohlídky vyzdobených interiérů si pro vás nachystal zámek Hrádek u Nechanic; také sem se můžete podívat během víkendů od soboty 26. listopadu do neděle 11. prosince 2022. Čekají vás například ochutnávky anglického punče v zámecké kuchyni a prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů.
 
Zámek Hrádek u Nechanic bude otevřen o sobotách a nedělích od 9:00 do 16:00 hodin. V ostatní dny budou prohlídky připraveny pouze pro předem ohlášené skupiny. Zámecké kuchařky vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni. Připraven je i prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů. V hale před kaplí pak prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí. O víkendech je rezervace nutná pouze pro větší skupiny nebo zájezdy, jednotlivci mít rezervaci nemusí.

Zámek Hrádek u NechanicMimo "běžných" vánočních prohlídek (letos již 28. ročník) na Hrádku u Nechanic jsou pro letošní rok přichystané i dvě speciální večerní prohlídky, tzv. Vá-nočí prohlídky vánočně vyzdobených interiérů. Těšit se na ně můžete vždy v pátek 2. a 9. 12. 2022 od 17:00 do 20:00 hodin, avšak na tyto mimořádné prohlídky je kvůli velkém zájmu nutná rezervace. Prohlídky lze rezervovat t na telefonním čísle 495 441 244, volat lze denně od 09:00 do 15:30 hod. Vstupné na prohlídky stojí pro dospělé 180 Kč a pro mládež a seniory 140 Kč.
Vá-Noční prohlídky 2022

9.12.
Vá-Noční prohlídky 2022

Při příležitosti akce Vánoce na Hrádku u Nechanic srdečně zveme na třetí ročník Vá-Nočních prohlídek. Rezervace na prohlídky je nutná.

Vánoce na Hrádku

26.11.
11.12.
Vánoce na Hrádku

Během této akce je navíc pro veřejnost zpřístupněna zámecká kuchyně, kde budete moci ochutnat pravý anglický punč.

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839-1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.

Další aktuality

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Prožít Vánoce ve skanzenu můžete od 10. do 11. prosince v Krňovicích. Nasajte atmosféru Vánoc na vsi a ponořte se do života našich předků. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. K vidění jsou historické stavby, dobové vybavení a technika.
Královéhradecký kraj | Kultura

Krakonoš: démon, pohádkový dědeček i předloha Tolkienova čaroděje Gandalfa

Krkonošské pohádky z televizních Večerníčků a další filmové pohádky a příběhy, staré mapy, pohádkové muzeum, sochy, hotely a dokonce i pivovar: to jsou místa, kde se můžete setkat s Krakonošem. Prastarý vládce Krkonoš se dokonce stal předobrazem pro čaroděje Gandalfa z Hobita a Pána prstenů.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Objevte kouzlo adventu v Babiččině údolí

Babiččino údolí u České Skalice má svoje kouzlo i v zimě. Místa proslavená románem Boženy Němcové Babička i jeho filmovými přepisy jsou atraktivní jak pro milovníky přírody, tak historie. Od 1. do 4. prosince 2022 údolí ožije již tradiční akcí "Advent v Babiččině údolí".
Královéhradecký kraj | Památky

Prožijte veselou zimu na Broumovsku

Možná byste to neřekli, ale přelom podzimu a zimy je velmi vhodnou dobou pro pěší výlety. Broumovsko nabízí v tomto období zcela jedinečné přírodní scenérie. Ať se již rozhodnete pro jednodenní výlet nebo prodloužený víkend, určitě uděláte dobře. Užijete si jak skalní města bez davu lidí, tak i poklidné adventní akce.
Královéhradecký kraj | Zážitky