Úvod > Aktuality > Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty

Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty

Vydáno 27. listopadu 2019 Památky
Zámek Hrádek u Nechanic připravil tradiční akci Vánoce na zámku. Od 30. listopadu do 15. prosince 2019 se o víkendech můžete při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů seznámit s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou.
Hrádek u NechanicVánoční prohlídky vyzdobených interiérů si pro vás nachystal zámek Hrádek u Nechanic; také sem se můžete podívat během víkendů od soboty 30. listopadu do neděle 15. prosince 2019. Čekají vás například ochutnávky anglického punče v zámecké kuchyni a prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů.
 
Zámek Hrádek u Nechanic bude otevřen o sobotách a nedělích od 9:00 do 16:00 hodin. V ostatní dny budou prohlídky připraveny pouze pro předem ohlášené skupiny. Zámecké kuchařky vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni. Připraven je i prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů. V hale před kaplí pak prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí. O víkendech je rezervace nutná pouze pro větší skupiny nebo zájezdy, jednotlivci mít rezervaci nemusí.

Zámek Hrádek u NechanicMimo "běžných" vánočních prohlídek (letos již 27. ročník) na Hrádku u Nechanic jsou pro letošní rok přichystané i dvě speciální večerní prohlídky, tzv. Vá-nočí prohlídky vánočně vyzdobených interiérů. Těšit se na ně můžete vždy v pátek 6. 12. a 13. 12. od 17:00 do 20:00 hodin. Na tyto mimořádné prohlídky však rezervaci výrazně doporučujeme. Můžete si je zajistit na telefonním čísle 495 441 244, volat lze denně od 09:00 do 15:30 hod. 
Zámek Hrádek u Nechanic - za golfem na zámek

Zámek Hrádek u Nechanic - za golfem na zámek

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839 - 1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.

Další aktuality