Úvod > Aktuality > Panstvo dorazí na Hrádek u Nechanic
Panstvo dorazí na Hrádek u Nechanic
"> "> ">
Zážitky

Panstvo dorazí na Hrádek u Nechanic

  • Vydáno15. července 2019
Lákají vás veselé historky ze života na zámku před 160 lety v podání herců ochotnických divadel a hostů? Pak se o víkendu vypravte na zámek Hrádek u Nechanic, kde se 20. a 21. července konají Zámecké slavnosti! Oslavte léto dvoudenní slavností, kdy na vás čekají kostýmové prohlídky s příběhem, dobový jarmark, občerstvení a další doprovodný program.
Zámek Hrádek u Nechanic krášlí zvlněný kraj na západ od Hradce Králové sto šedesát let. Interiéry stavby ve stylu tudorské gotiky jsou však zařízeny starožitnostmi z prastarých šlechtických sídel v Itálii a Rakousku. Uvidíte portréty Leopolda I. a Eleonory Magdaleny Falcko – Neburské, prý nejošklivějšího evropského páru 17. století.

…a na zámku v Hrádku u Nechanic je letos v létě pořádně rušno. Nemějte však obavy, o vás bude o víkendu 20. a 21. července náležitě postaráno a čekají vás jen samé radosti, například kostýmové prohlídky s průvodci a ochotníky v dobových kostýmech a předvádění veselých historek ze života na zámku před 150 lety. Dobový jarmark bude otevřen od 9:00 do 18:00 hodin. Areál nádvoří se bude v sobotu uzavírat ve 22:00 hod. Vstup na zámecké nádvoří je v sobotu zpoplatněný: 40 Kč plné vstupné, 30 Kč snížené. Nehodí se vám tento termín? Nabídneme vám ještě jeden, příjezd panstva se bude opakovat 17. a 18. srpna 2019.
Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839-1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.