Úvod > Aktuality > Vánoce v zoo – užijte si zábavu až do Silvestra se zvířátky
Vánoce v zoo – užijte si zábavu až do Silvestra se zvířátky
"> "> Tygr v zimní zoo Praha ">
Příroda

Vánoce v zoo – užijte si zábavu až do Silvestra se zvířátky

  • Vydáno18. prosince 2018
Sváteční vánoční program si užijete také v mnoha zoologických zahradách. Zavítat můžete apříklad do Zoo Praha, vánoční večerní prohlídky připravilo Zoo Olomouc, speciální nahlédnutí do "tropů" připravilo na Vánoce zoo v Ostravě a vánoční nasvícení si užijete ve Dvoře Králové.

Vánoce v Safari parku ve Dvoře Králové

Nasvícená zooVánoce v Safari parku Dvůr Králové nad Labem zpestřují až do 6. ledna 2019 desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat, několik originálních vánočních stromků, s jejichž zdobením nám pomáhaly dvorské i přespolní školy a školky, mohutný vánoční baobab, který se rozzáří každý den už před setměním, a samozřejmě zvířata. Za příznivého počasí potkáte venku gepardy, slony, nosorožce nebo některé antilopy. Samozřejmostí jsou otevřené pavilony, a to každý den od 9 hodin (kromě Vodního světa, který se otvírá v 10 hodin).

Vánoční zoo nabídne rovněž prodlouženou otevírací dobu pokladen do 19 hodin a zvýhodněné vstupné. Na Štědrý den a Silvestra jsou pokladny otevřeny pouze do 14 hodin.
 

Nejen za zvířátky do Zoo Ostrava

Lední medvěd OstravaOstravská zoologická zahrada bude otevřena po celou dobu nadcházejících vánočních svátků. Můžee přijít na Štědrý den, a poté 27. a 28. prosince. Zoo je v zimním období otevřena od 9:00 do 16:00 hod. Pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve. Až do konce března platí zlevněné vstupné.

Nahlédnout lze také do botanického zázemí, kam nemají návštěvníci běžně přístup! Speciální komentované prohlídky s průvodcem se uskuteční v 11 a ve 13 hod. Sraz zájemců je vždy u výběhu plameňáků. Prohlídka je v ceně vstupného do zoo a potrvá cca 60-80 min.
 

Večerní vánoční prohlídky Zoo Olomouc

zoo OlomoucUž jste někdy zažili večerní prohlídku zoo? Tak přijďte ve dnech 25. – 30. prosince a potom 1. ledna 2019. Zoologická zahrada Olomouc připravila na vánoční čas bohatý program: Klid, pohoda, vánoční výzdoba, teplý punč – prostě úplně jiná zoo než v létě.

Venku chladno, ale v pavilonech příjemně vytopeno. A zvířata? Řada z nich je mnohem aktivnější než za letního horka.  Komentované prohlídky jsou odměnou pro ty, kteří vydrží až do odpoledne. Průvodce vychází z dětského hřiště v areálu zoo 25.-30.12. a 1.1. v 16:00 a 18:00 hodin.
 

Vánoční komentovaná krmení v Zoo Praha

Zoo PrahaNa zbytek vánočních prázdnin od 28. do 30. prosince si pro vás připravili v pražské zoo sadu komentovaných krmení, při kterých zvířata mimo jiné dostanou ochutnávku z dárků, které jste jim přinesli na Štědrý den.

Pro kopytníky nezapomenou přidat neprodané vánoční stromky. Užijte si vánoční komentovaná krmení zvířat. Každý den můžete přijít na krmení goril, lemurů, zubrů, slonů nebo velbloudů. Výjimečné bude krmení tučnáků (29. a 30. 12.), velkých želv (29. 12.), mláďat varanů komodských (29. 12.) nebo plazů (30. 12.).