Úvod > Aktuality > Vánoce v Zoo Ostrava přiblíží živou přírodu všem návštěvníkům
Vánoce v Zoo Ostrava přiblíží živou přírodu všem návštěvníkům
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Vánoce v Zoo Ostrava přiblíží živou přírodu všem návštěvníkům

  • Vydáno22. prosince 2021
Ostravská zoologická zahrada bude otevřena po celou dobu vánočních svátků, a to od 9:00 do 16:00 hod. Na prohlídku zimní zoo se tak můžete vydat na Štědrý den, na Silvestra i na Nový rok. Pro děti do 15 let bude připraven malý vánoční dárek v podobě volného vstup u na Štědrý den i po oba následující vánoční svátky, tj. od 24. do 26. prosince 2021.

zoo ostrava zimaZoo Ostrava bude na Štědrý den otevřena jako kterýkoli jiný den, tedy od 9 do 16 hodin, pokladny a pavilony se uzavřou v 15 hodin. Kdo se nepostí, může si v restauraci Saola pochutnat na tradiční hrachové polévce a krupicové kaši. S ohledem na situaci se nebude konat speciální štědrodenní komentované krmení vybraných druhů zvířat, ale pro návštěvníky bude tento den připraveno malé překvapení…

ájemci také mohou nadělit volně žijícím ptákům, pro něž je v zoo nainstalováno několik krmítek. Do nich je možné nasypat s sebou přinesené dobroty, např. slunečnicová a další semínka, příp. umístit lojovou kouli (ideálně bez plastové síťky, která se může stát pro ptáky pastí). Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání u vstupu do zoo. Děti do 15 let se mohou opět těšit na malý vánoční dárek v podobě volného vstupu na Štědrý den i po oba následující vánoční svátky, tj. 25. a 26. prosince.

zoo ostrava zimaKromě zvířat chovaných v zoo si mohou návštěvníci užít také pozorování zvířat žijících volně v areálu zoo, zejména různé druhy ptáků, kteří u nás zůstávají po celý rok, příp. přilétají ze severnějších oblastí jako tzv. zimní hosté. Pro pozorování ptáků je zimní období příznivé jednak proto, že na stromech chybí listy a jednak proto, že mnoho druhů přilétá za potravou na krmítka, zvláště zapadá-li krajina sněhem.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v areálu ostravské zoo představuje malým i velkým návštěvníkům, jaký význam má mrtvé dřevo pro život nepřeberného množství živočichů, a to nejen brouků a dalších druhů bezobratlých, ale také drobných obratlovců, jako jsou ještěrky, slepýši či ptáci.

Model mamuta v životní velikosti v Zoo Ostrava

Model mamuta v životní velikosti v Zoo Ostrava

V posledním roce bylo v areálu ostravské zoologické zahrady nainstalováno několik kosterních modelů v životní velikosti. Nejnovějším přírůstkem je kosterní model mamuta srstnatého, jehož vznik finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

Edukativní koutek v Zoo Ostrava – poznejte hlasy zvířat

Edukativní koutek v Zoo Ostrava – poznejte hlasy zvířat

Nový interaktivně-edukativní koutek prezentující hlasy dvaceti vybraných zástupců naší fauny. Koutek je doplněn o informační cedulky k jednotlivým druhům, které se vyskytují v přírodě Česka.