Úvod > Aktuality > Vánoce v létě? Vezměte děti na Ježíškovu stezku
Vánoce v létě? Vezměte děti na Ježíškovu stezku
"> "> Zdroj foto: bozidar.cz "> "> Zdroj foto: Wikipedie_Zorka Sojka "> Ježíškova cesta "> Ježíškova cesta
Zážitky

Vánoce v létě? Vezměte děti na Ježíškovu stezku

  • Vydáno18. srpna 2021
Dětem určitě udělá radost výlet po Ježíškově cestě, který můžete podniknout na kole, pěšky i na koloběžce. V infocentru na Božím Daru získáte plánek cesty a Ježíškův pas. Po celý rok tu též děti mohou zanechat svá přání na Ježíškově poště.

Ježíškova stezkaCestu začnete na Infocentru, kde obdržíte všechny potřebné informace, zápisníček na úkoly za 30 Kč a mapku. K vyplnění zápisníčku potřebujete tužku. Při zpáteční cestě se zastavíte zpět na Infocentru, kde dostanete malou odměnu za správně vyplněný zápisníček.

Trasadva okruhy (6 a 13 km) a celkem třináct zastávek, kde kromě zajímavých úkolů na pocestné čekají oblíbené dětské atrakce – skluzavky, kladiny, lanovky, kolotoče, domečky a houpačky, nechybí ani přístřešky proti špatnému počasí. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.  Cesta má 13 zastávek, ke kterým účastníci dojdou po značených cestách. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol a vítat je bude Ježíšek, jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.
 

Ježíškovou cestou na koloběžce

Ježíškovy okruhy mají 6 a 13 km, což je již celkem slušná a dlouhá trasa. Chcete-li, aby si vaše děti cestu více užily, aby nebyly hned znechucené dlouhou chůzí, můžete jim na Božím Daru půjčit koloběžku.

Koloběžky jsou vhodné k ježdějí po cyklostezkách i v terénu. Hitem letošního léta jsou elektrokoloběžky, které vás svezou všude. Vypůjčíte si je snadno ve Skiareálu Novako. Půjčovna je otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin. K zapůjčení jsou zde též horská kola a elektrokola značky Cube, i běžná MTB kola.

Aktivní odpočinek v Krušných horách

Aktivní odpočinek v Krušných horách

Pro zpestření pobytu vám můžeme nabídnout široký výběr sportovních aktivit od oblíbeného Nordic Walkingu až po lukostřelbu nebo paragliding. Můžete také využít naší nabídky víkendových či vícedenních pobytů.

Boží vyhlídka na Božím Daru

Boží vyhlídka na Božím Daru

Vyhlídka moderního střihu stojí ve výšce 1 099 metrů nad mořem na trase červené turistické značky jihovýchodně od města Boží Dar. Je vysoká osm metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce pět metrů nad zemí a turisté se z ní mohou rozhlížet za příznivého počasí bez omezení.

Ježíškova cesta na Božím Daru

Ježíškova cesta na Božím Daru

Boží Dar v Krušných horách je nejvýše položeným městem střední Evropy. Je známý vánoční Ježíškovou poštou a mají tu i Ježíškovu cestu se dvěma okruhy. Populárně naučná stezka v nadmořské výšce 1 028 metrů je určená především pro děti. Celý okruh měří 12,9 km, zkrácený 5,6 km.

Boží Dar – středisko zimních sportů

Boží Dar – středisko zimních sportů

Tím správným místem pro sport, rekreaci a odpočinek v panenské přírodě centrální části Krušnohoří je Boží Dar. Tři km od tohoto nejvýše položeného města v České republice (1 028 m) se nachází nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1 244 m) s horským hotelem, rozhlednou a lyžařským sjezdovým areálem.

Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou

Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou

Chráněná lokalita Božídarská rašeliniště je opět otevřena turistům, zájemci se přes ně mohou projít díky naučné stezce. Navíc naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a maminky s kočárky.

Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1 244 m n. m).