Úvod > Aktuality > Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Vydáno 9. prosince 2019 Gurmánská turistika
Již tuto sobotu, 14. prosince 2019, provoní historické centrum Kutné Hory zimní akce s názvem Chutná adventní sobota. Těšit se můžete na sladké speciality místních cukrářů i kavárníků, a na čtyřech menších vánočních trzích najdete také pěkné lokální výrobky. Atmosféru podtrhnou vánoční melodie Dua Jazz nebo Swingové Vánoce Orchestru Jaroslava Ježka.
V sobotu 14. prosince 2019 se v Kutné Hoře bude konat Chutná adventní sobota. Ti, kdož přijedou do stříbrného města, si budou moci projít ochutnávkovou stezku, která provede návštěvníky po kutnohorských kavárnách, cukrárnách a restauracích, kde vybrané speciality a svařené víno navodí tu správnou vánoční atmosféru. Na místě obdržíte mapku s vyznačenými místy ochutnávkové stezky a bližšími informacemi.

Zdejší cukráři, kavárníci a čokolatéři si pro tuto příležitost připravili speciální sladká potěšení. Vánočně laděná menu najdete také v několika restauracích. Mlsat bude možné od 10:00 do 17:00 hodin.

Těšit se můžete například na čokoládové pralinky s vánočními příchutěmi Choco Coeur, lahodné makronky pro vás připraví Cafe Dačický. Poctivou cukrářskou práci najdete v cukrárně U Kraba a závislost na perníčkové horké čokoládě si vytvoříte v Muzeum čokolády & čokoládovna Kutná Hora (tam také najdete výstavu Sladké a kakaové Vánoce). A na náměstí můžete ochutnat úžasné regionální speciality (třeba vaječňák) od děvčat z rodinné kavárničky Lemanta.

Svou specialitu také chystají v Café LuVer a Kutnohorská Cukrárna Marcela Hrušková. Stylovou kavárnu s nejlahodnějším cheesecakem najdete v Café Havlíček a otevřeno bude mít i (dle ankety) nejlepší kavárna ve městě Café 21. Nejšikovnější barman široko daleko Jiří Vavřička připraví punč a něco napeče - co to bude ochutnáte v Cocktail Baru Barborská.
 

Slané dobroty a adventní trh na náměstí

ZabijačkaKdo si na sladké tolik nepotrpí a dává přednost slaným dobrotám, neměl by chybět v Hruškovně, kde se chystají pravé zabíjačkové hody. Factory - Bistro Cafe Bar čekejte něco ostřejšího - texasské chilli a apple crumble! Restaurant-Café Harmonia, u sv. Jakuba připraví klasické české menu s poctivou bramboračkou a pečení; a v restauraci s nejkrásnějším výhledem Vila U Varhanáře vás čeká třeba kančí na víně.

Po celý den můžete navštívit Městskou knihovnu. Ta se totiž také připravila na gastro téma. Můžete načerpat inspiraci u různě prostřených stolů či se zapojit do některé z adventních dílen (vánoční balení knížek, slavnostní skládání ubrousků nebo výroba andílků z drátků). Nasát pravou vánoční atmosféru bude možné také na adventním trhu u vánočního stromu na náměstí. Tady uslyšíte příjemné melodie Dua Jazz, Orchestr Jaroslava Ježka si připravil Swingové Vánoce. Kostel sv. Jana Nepomuckého rozezní vánoční koncert Josefa Vágnera a dětských sborů Muscina a Koťata.
Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.

Muzeum čokolády a čokoládovny Lidka v Kutné Hoře

Muzeum čokolády a čokoládovny Lidka v Kutné Hoře

Věděli jste, že v Kutné Hoře byla jedna z nejlepších čokoládoven v Evropě, čokoládovna Lidka? A že si na jejích výrobcích pochutnávaly nejen statisíce dětí po celém světě, ale i švédská královna či T. G. Masaryk? Přijďte objevit tajemství kutnohorské čokoládové historie na vlastní chuťové pohárky!

Dačického dům v Kutné Hoře

Dačického dům v Kutné Hoře

Nově otevřená interaktivní expozice! Rodný dům Mikuláše Dačického z Heslova (1555 až 1626) je významný pozdně gotickým jádrem a vrcholně barokní fasádou se zbytky gotických prvků.

Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kde jinde byste hledali Cocktail Bar Barborská, než v ulici Barborské v Kutné Hoře, která vede od chrámu sv. Barbory směrem k muzeu a Hrádku. Jako jediný mimopražský cocktail bar se umístil v první pětce nejlepších cocktail barů v ČR za rok 2009 v prestižní soutěži Bar Awards.

Další aktuality