Úvod > Aktuality > Vánoce přicházejí i do Doudleb
Vánoce přicházejí i do Doudleb
"> "> ">
Památky

Vánoce přicházejí i do Doudleb

  • Vydáno10. prosince 2019
Letošní zámecký vánoční jarmark, který se uskuteční v neděli 15. 12. 2019, se koná od 10 do 16 hodin v prostorách před budovou zámku. Kromě stánků a přerůzných vánočních dobrot k zakousnutí i na zahřátí na vás čeká i vystavený slámový betlém a taktéž betlém živý, v podání obyvatel oblíbeného Babiččina dvorečku.
zámek doudlebyNa programu jsou na zámku Doudleby také speciální vánoční prohlídky interiérů a jelikož k pravé vánoční pohodě patří také hudba, těšit se můžete i na koncerty. Zámek je mimo sezonu pro veřejnost uzavřen, vánoční jarmark je tedy jednou z mála příležitostí, jak se podívat zblízka na zámek, park či oboru v zimním hávu. Přijďte ochutnat atmosféru Vánoc, zapívat si, užít si výzdobu a společně oslavit advent! Bude se zpívat, kovat, vyrábět, koštovat, ke slovu přijdou staré lidové tradice a nebude chybět ani "živý" betlém.

Během hodiny a půl si projdete vánočně vyzdobené zámecké interiéry, setkáte se s více než desítkou kostýmovaných postav a vychutnáte si atmosféru pravých zámeckých Vánoc. Po cestě potkáte třeba tajemnou Lucii, pan učitel vás naučí koledy, papá Liebich se pochlubí s naprostou novinkou – vánočním stromkem, který právě do Čech přivezl, kuchařka s prapraprababičkou Anastázií připraví štědrovečerní večeři a po nadílce se společně vydáte na kousek půlnoční mše za zvuku zámeckých varhan. A abyste si s sebou kromě zážitku odnesli i něco na památku, vyrobí si každý z vás v zámeckých dílničkách malou ozdobu na stromeček.

Představení uskuteční proveřejnost proběhne dopoledne od 10:00, 10:20, 10:40 a 11:00 a odpoledních hodinách od 14:20, 14:40, 15:00 a 15:20 hodin. Pozor, kapacita každého "turnusu" je omezena, proto doporučujeme včasnou rezervaci!
Zámek Doudleby nad Orlicí

Zámek Doudleby nad Orlicí

Renesančně-barokní zámek Doudleby nad Orlicí, rodové sídlo Bubnů z Litic, vás uchvátí unikátní sgrafitovou výzdobou fasád i výmalbou interiérů. Prohlédnout si můžete také Muzeum přírodovědy a venkova. Park za zámkem je jako stvořený k vycházkám.

Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

16.10.
Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Velikonoční trh.