Úvod > Aktuality > Vánoce na zámku v Telči zpestří o víkendu živý betlém
Kultura

Vánoce na zámku v Telči zpestří o víkendu živý betlém

  • Vydáno13. prosince 2018
Živý betlém tradičně zpestřuje atmosféru v Telči. Komponovaný pořad v podání zhruba šedesáti účinkujících různých věkových kategorií v autentických kostýmech za doprovodu živé hudby vychází z biblického příběhu o narození Ježíše a klanění tří králů. Tradiční lidové koledy, říkadla a tance v podání folklórního souboru Podjavořičan a dětského souboru Kvítek můžete vidět 15. – 16. 12. 2018.

Folklórní soubory Podjavořičan a Kvítek Telč a Národní památkový ústav v Telči, správa zámku v Telči pořádají o víkendu Živý betlém.

Biblický příběh o narození Ježíška sestavený ze staročeských lidových koled, říkadel a tanců vám představí několik desítek účinkujících různých věkových kategorií v autentických kostýmech a za doprovodu živé hudby

Akce se uskuteční na druhém nádvoří zámku v Telči v sobotu 15. 12. v 17.00 a 18.15 hod. a v neděli 16. 12. ve 14.00 a 15.00 hod. na nádvoří státního zámku.

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny Jihlava sídlí ve třech budovách Masarykovy univerzity na Masarykově náměstí. Se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem je největším muzeem v kraji. Telčskou pobočku naleznete na Státním zámku v Telči. Expozice dokumentuje vývoj města v průběhu staletí.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Městské podzemí v Telči

Městské podzemí v Telči

Nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu byste našli středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy, byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů. Je zde také interaktivní expozice o historii města.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.