Úvod > Aktuality > Vánoce na zámku Kinských začínají zámeckou adventní nedělí
Vánoce na zámku Kinských zacínají zámeckou adventní nedelí
"> Vánoce na zámku Kinských zacínají zámeckou adventní nedelí "> Tešit se mužete na vánocní jarmark tradicních rukodelných a zvykoslovných výrobku "> Zámeckou adventní nedelí zacíná 30. listopadu výstava Hej Vánoce, dlúhé noce
Kultura

Vánoce na zámku Kinských začínají zámeckou adventní nedělí

  • Vydáno27. listopadu 2014
Zámeckou adventní nedělí začíná 30. listopadu výstava Hej Vánoce, dlúhé noce v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Od 14 hodin se zde začnou zdobit medové perníčky, lít olovo nebo vyrábět lodičky z ořechových skořápek.
VánoceO letošní první adventní neděli, 30. listopadu 2014, provoní meziříčský zámek Kinských opět po roce vůně Vánoc. V rámci Zámecké adventní neděle se můžete od 14:00 hodin vedle vernisáže výstavy Hej Vánoce, dlúhé noce především na vánoční jarmark tradičních rukodělných a zvykoslovných výrobků od místních regionálních prodejců.

Vedle toho na vás samozřejmě čeká bohatá nabídka tvořivých dílen s možností vyzkoušet si pečení tradičního obřadního pečiva, zdobení perníčků, vytlačování perníků do forem či hádání adventní věštění z litého olova nebo lodiček z ořechových skořápek.

Již ve vstupním foyer zámku vás přivítá monumentální dřevěný betlém, celý zámek bude vyzdoben množstvím adventních věnců a vůně dřeva provází už od listopadu i návštěvníky výstavy Krása v dřevě ukrytá. Samotná výstava bude zahájena za doprovodu dětského pěveckého sboru Broučci, který kromě pásma vánočních písní sehraje i vánoční hru o narození Ježíška.
Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Památka ve správě Muzea regionu Valašsko prošla v posledních třech letech rozsáhlou rekonstrukcí a od března 2022 je opět přístupna veřejnosti. K hlavní lákadlům patří moderní multimediální expozice o vztahu člověka a okolní přírody.

Další aktuality