Úvod > Aktuality > Velká pardubická se pojede už v neděli
Velká pardubická se pojede už v neděli
"> ">
Letní sporty

Velká pardubická se pojede už v neděli

  • Vydáno9. října 2018
Velká pardubická, vrchol tuzemské překážkové sezóny se blíží, startovat bude v neděli 14. října 2018 celkem 22 koní, včetně loňského vítěze No Time To Lose. V jeho sedle však nepojede zraněný Jan Kratochvíl, ale Josef Váňa mladší. Velká Pardubická steeplechase je dostihový závod, nejstarší sportovní událost u nás, s tradicí už od roku 1874.
Velká pardubická128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou se poběží v tradiční termín, druhou říjnovou neděli, tedy 14. října 2018. Přímo na pardubickém závodišti ji bude sledovat na třicet tisíc lidí, další miliony diváků obvykle výkony koní sledují u televizních obrazovek. Hlavní závod proběhne někdy mezi 16:30 – 17:00 odpoledne. Před mediálně nejznámějším dostihovým závodem u nás se koná ještě 7 dalších menších, první z nich začíná v 11:30 hodin.
 
Na závodníky čeká 6 900 metrů dlouhá trať s více než 30 překážkami. Mezi nejobávanější patří určitě Taxisův příkop, který se řadí mezi nejtěžší skoky na světě. Další zrádné překážky jsou například Irská lavice, Popkovický skok, Francouzský skok, Hadí příkop, Velký vodní příkop, Zahrádky, Velký anglický skok nebo Havlův skok.
 

Kdo vyhraje tento rok?

Velká pardubickáHnědák No Time To Lose bude obhajovat triumf ve Velké pardubické s číslem devatenáct a v jeho sedle bude místo zraněného žokeje Jana Kratochvíla Josef Váňa mladší. Sedmadvacetiletý Kratochvíl se zranil začátkem září v Pardubicích po pádu s koněm East River. Zlomil si pažní kost v krčku a popraskala mu i hlavice kosti. Josef Váňa starší se závodu nezúčastní, prodělal nedávno operaci kyčlí. Josef Váňa mladší má velkou šanci navázat na svého otce, který poslední osmý titul přidal v roce 2011, kdy potřetí v řadě vyhrál s Tiumenem.
 
Na pátý titul za posledních sedm let bude útočit žokej Jan Faltejsek, který pojede s Tzigane Du Berlais, druhým koněm z červnové kvalifikace. V dobré formě je také Ange Guardian s Jiřím Kouskem.
Velká pardubická 2022

9.10.
Velká pardubická 2022

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě. V roce 2022 nás čeká již 132. Velká pardubická steeplechase, na kterou se chystají jezdci z celého světa.

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice najdete v samém srdci města za mohutnými obrannými valy. Ty jsou samy o sobě výletním cílem – v jejich bujné zeleni najdete kromě odpočinkových zón nejrůznější zámeckou zvěř – pávy, kozy i veverky. Ujít si nenechte zámeckou hlásku, ze které je za dobrého počasí krásný výhled.

Další aktuality