Úvod > Aktuality > Valentýnská romantika v Česku

Valentýnská romantika v Česku

Vydáno 11. února 2019 Zážitky
Široká paleta valentýnských balíčků po celé České republice vás rozhodně nezklame. Využít můžete i romantická zákoutí Prahy nebo měst zapsaných na seznam UNESCO památek. Prožijte lásku, romantiku a noblesu v České republice.

Láska v luxusu

Valentýnská romantika v Česku

Oslavte svátek zamilovaných na Chateau Mcely a zažijte unikátní atmosféru nejromantičtějšího hotelu v Čechách dle turistického serveru Tripadvisor. Vyzkoušejte Zdejší zámecká restaurace nabízí jídla dle starých receptur původních majitelů zámku Thurn-Taxisů. Speciální menu si užijete v romantickém prostředí restaurace Piano Nobile

Krásný valentýnský víkend si užijete také v zámeckém hotelu Chateau Herálec. Ten láká na tuto nabídku všechny romantické duše od 14. do 17. února 2019. Odpočinete si ve vířivce, která je umístěna v zámecké věži s lahví jiskřivého Guyot Choppin brut Champagne a vychutnáte si romantickou valentýnskou večeři při svíčkách v restauraci Honoria.

Příjemný víkend si určitě s partnerem uděláte na zámku Liblice, který sice neláká přímo na Valentýna, ale na Zimní elixír. Romantická večeře v Zámecké restauraci při svíčkách bude nezapomenutelným zážitkem pro vás oba. V ceně pobytuje ubytování dle zvoleného typu pokoje na 2 noci či privátní wellness.
 

Láska v uličkách Krumlova

Český KrumlovPřekvapte svou drahou polovičku nezapomenutelným Valentýnským víkendem! Utečte z každodenního shonu a všednosti na jedinečné místo, kde budete mít čas jeden pro druhého, do Českého Krumlova. Malebné uličky a skrytá zákoutí středověkého města jsou jako stvořená pro romantické procházky. Zvláště v této době, kdy ve městě potkáte jen pár turistů, si můžete nerušeně užít společně strávené chvíle. Český Krumlov si zamiloval i Egon Schiele. Pokud dáváte přednost fotografickému umění, navštivte Dům fotografie nebo unikátní Museum Fotoateliér Seidel. V Českém Krumlově rozhodně nemůžete zapomenout na návštěvu klášterů.
 

Láska v Praze

Tajemná zákoutí historické Prahy jsou pro romantické procházky ve dvou jako stvořená. Okouzleni budete i zdejšími kavárnami nebo romantickou plavbou po řece Vltavě. Karlův most pravidelně boduje v žebříčcích nejromantičtějších míst světa – a výhled na něj s kulisou Pražského hradu v pozadí.

Pokud vám nestačí vidět Vltavu z Karlova mostu, ale chcete prožít něco opravdu neobyčejného, vyzkoušejte romantickou Valentýnskou plavbu historickým centrem Prahy. Čeká na vás sklenka sektu na uvítanou, večeře servírovaná formou švédských stolů, víno, hudba, květiny a svíčky.

ValentýnDopřát si můžete 14. února i luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu v Žižkovské věži. Přijďte oslavit svátek všech zamilovaných na to nejromantičtější místo v Praze.

Svátek sv. Valentýna, můžete oslavit také v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku v tropickém skleníku Fata Morgana.

ValentýnDobrým tipem je také Valentýnské bruslení na Letné. Pro návštěvníky bude 14. února od 17:00 do 20:00 připravena série soutěží na ledě (v soutěžích budou soutěžit dvojice, které budou muset svým způsobem spolupracovat).

Pro ty, kteří si přejí strávit se svou drahou polovičkou společné chvíle u vybraných pokrmů, doporučujeme návštěvu dobré restaurace. Speciální valentinské menu připravila například restaurace Augustine (Letenská 12/33), restaurace Mlýnec (Novotného lávka 9), Triton na Václavském náměstí, Grand Cru (Lodecká 1181/ 4) anebo ve Francouzské restauraci na náměstí Republiky.
 

Na Valentýna zdarma na zámek Fryštát

Zámek FryštátV sobotu 16. února nabízí zámek Fryštát, u příležitosti svátku sv. Valentýna, vstupné do expozice Národní galerie zdarma, a zámecké expozice budou přístupné za běžné vstupné s možností vyhrát pěknou cenu a vyfotit se v interiéru zámku dle pokynu průvodkyně.

Zámecké komnaty nabízejí prohlídky s valentýnským kvízem a srdcovým dárečkem. Bonusem je foto v jednom z romantických pokojů zámku. Prohlídky probíhají od 10 do 17 hodin, poslední vychází v 16 hodin. Na prohlídky zdarma není nutné se rezervovat.


Prožijte Valentýn v zoo

SloniZoo Brno by rádo návštěvníkům ukázalo, že se sem vyplatí přijít i v zimě. Případnou sněhovou nadílku si dokáží užít krásně i zvířata, do kterých by to někdo možná ani neřekl. Své kouzlo má ale také zimní zoo bez sněhu. V expozičním komplexu Beringii jsou častěji k vidění rosomáci nebo rysové. Posoudit to mohou ve čtvrtek 14. února všichni zamilovaní. Překvapení čeká na každý pár už na pokladně, kde dostane drobnou sladkou odměnu. Pro zájemce připraví v zoo valentýnskou stěnu k pořízení netradiční selfie nebo komentovaná setkání na téma láska. Největším lákadlem ale bude soutěž o zážitkový program.

Zoo OstravaV Zoo Tábor můžete o víkendu 16. a 17. února vidět mnoho úžasných zvířecích párů. Přijďte je navštívit na Valentýn. O víkendu mají všechny páry vstup 1 + 1 zdarma. A jaké jsou podmínky? Pouze musíte dokázat svou lásku polibkem na pokladně!
 
Pokud hledáte pro svou drahou polovičku netradiční valentýnský dárek, zkuste zajít v sobotu 16. února do ostravské zoologické zahrady. Také tady čeká zamilovaný pár sleva: po prokázání na pokladně zaplatí vstupné pouze za jednu osobu. Těšit se můžete na mimořádnou prohlídku s průvodcem zaměřenou na partnerské soužití zvířat. Začíná se v 11 hodin. Sraz je za branou u vstupu do zoo. Prohlídka je v ceně vstupného a potrvá cca 1,5 - 2 hodiny.
Buddha Bar v srdci Prahy

Buddha Bar v srdci Prahy

Vchod, kterým se rázem ocitnete v jiném světě, ve světě, kde se mísí orient, kolonialismus a pražská secese.

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Jedním z nejatraktivnějších míst pro pořádání svatebních obřadů, firemních akcí, školení, konferencí, loveckých i jiných venkovních aktivit je zámek Chateau Mcely. Rekonstruovaný zámek nabízí moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu.

Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.