!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Valentýnská romantika v Česku
Valentýnská romantika v Česku
"> ">
Gurmánská turistika

Valentýnská romantika v Česku

Vydáno 11. února 2011
Čtrnáctý únor je za dveřmi a vy ještě pořád nevíte, čím překvapit partnera k letošnímu Valentýnu? Na portálu Kudy z nudy jsme pro vás vytipovali místa, kde se dá svátek zamilovaných prožít jinak než obvykle – a milé smsky, voňavé růže a bonboniéry ve tvaru srdíček si můžete z pilnosti doplnit sami.
Láska v luxusu
Chcete se svou láskou prožít romantickou noc na zámku, v pohodlném lůžku s nebesy, sklenkou šampaňského a snídaní servírovanou až do postele? Vyzkoušejte stylový zámecký hotel Chateau Mcely. Zdejší restaurace nabízí jídla dle starých receptur původních majitelů zámku Thurn-Taxisů, oslavy svátku zamilovaných provází klavírní hudba a tajuplně znějící „Mcelský elixír lásky“. Není třeba se ničeho obávat, tahle jedinečná terapie obsahuje například domácí čokoládový likér s afrodiziakálními účinky či harmonizující masáž celého těla vzácným mcelským olejem s výtažky místních léčivých bylin.
 
Valentýnské apartmány pro všechny zamilované i pro ty, kteří chtějí vzkřísit starou lásku, nabízí zámek Loučeň
s rozlehlým parkem a labyrintáriem. Při příjezdu na vás bude čekat láhev sektu a dáma dostane květiny, těšit se můžete i na večeři při svíčkách a bohatou snídani.
 
Inspirací pro originální oslavu svátku zamilovaných je také romantické prostředí zámku Zábřeh. Valentýnské oslavy zahrnují bohatou večeři u hořícího krbu a nocleh ve vybraném historickém apartmá, nechybí ani sklenka Valentýnského čokoládového speciálu! 

Láska jako ze starých filmů
Chcete si vychutnat atmosféru starých časů? Pak zkuste zapomenout na každodenní starosti v zámeckém hotelu Mostov , kde kdysi žil velkoprůmyslník Jiří Haas z Hasenfelsu, jeden ze spolumajitelů slavné porcelánky v Horním Slavkově. Valentýnský balíček slibuje romantickou atmosféru plnou klidu a pohody, královské spaní a vybrané lahůdky ze staročeské i světové kuchyně.
 
Komu se zamlouvá styl Oldřicha Nového, Adiny Mandlové a dalších celebrit z dob první republiky, tomu se bude líbit i v zámeckém hotelu Kotěra v Ratiboři u Kolína. Ve vile,  postavené v letech 1911–1913 zakladatelem české moderní architektury Janem Kotěrou, je pro zamilované připravený valentýnský balíček s večeří, květinami, sektem a luxusním noclehem. Kdo by odolal? 

Láska na jihu
Dobrodružnější povahy mohou vyzkoušet únos – zkrátka sbalte svou lásku a utečte na jih. Konkrétně do Českého Krumlova, v jehož malebných uličkách a tichých středověkých zákoutích nepochybně budete mít čas jeden pro druhého. Společně navštívíte některou ze zdejších útulných hospůdek, projdete se areálem zdejšího hradu a zámku a třeba si prohlédnete i nově otevřené Hradní muzeum. Určitě si však nechte vyrobit společný portrét v Museu Fotoateliér Seidel . K fotografování vám tu ochotně zapůjčí dobové módní doplňky, připraveny jsou i čokoládové pralinky, květiny a přípitky šampaňským. A navíc, pokud si dokonce roku 2011 naplánujete svatbu a prokážete se Valentýnskými snímky od Seidlů, ve Fotoateliéru Seidel vám zdarma zhotoví svatební snímky! 

Láska v Praze
Karlův most pravidelně boduje v žebříčcích nejromantičtějších míst světa – a výhled na něj s kulisou Pražského hradu v pozadí vám může prozářit romantickou večeři při svíčkách v restauraci Mlýnec na Novotného lávce; čeká tu na vás speciální valentýnské degustační menu se slibným názvem „přineseme Vám srdce na talíři“. Hovězí carpaccio s plátky hub a parmazánem, blanžírované krevety s ořechy a jahodovým octem či tortelliny v Lambrusco polévce si na Valentýna vychutnáte v Gabriele Ristorante v Husově ulici na Starém Městě pražském. Intimní atmosféru v historickém centru města s úchvatným výhledem na řeku Vltavu nabízí také stylová restaurace Vltava v hotelu President; Valentýnský balíček nezahrnuje jen vynikající večeři, ale také luxusní ubytování s volným vstupem do sauny a vířivky, láhev sektu a další potěšení.  

Láska ve vodě a na vodě (a možná i pod vodou)
 
Pokud vám nestačí vidět Vltavu z vyhřáté restaurace, ale chcete prožít něco opravdu neobyčejného, vyzkoušejte romantickou Valentýnskou plavbu historickým centrem Prahy. Čeká na vás sklenka sektu na uvítanou, večeře servírovaná formou švédských stolů, víno, hudba, květiny, svíčky… zkrátka oslava jak má být.
 
S nabídkami valentýnských balíčků nezůstaly pozadu ani lázně a aquaparky. Například v Aquapalace Praha mají na Valentýnskou party v karibském stylu všechny páry vstup za cenu jednoho, a to včetně dvojic „holky s holkama a kluci s klukama“. Valntýnská překvapení na vás čekají i v lázeňských hotelech, například v novém čtyřhvězdičkovém Wellness & Spa hotelu Augustiniánský dům Luhačovice . Romantický rituál ve dvou tu můžete prožít sami anebo darovat valentýnský poukaz svým blízkým jako překvapení. 
 
…a ještě docela jiné lásky
Co byste řekli valentýnskému večeru na bobové dráze? Na bobovce v Praze jsou připraveny speciální jízdy, spojené s večeří, servírovanou na společném talíři. A pokud se vám snad nepovedlo sehnat hlídání pro děti, vezměte je s sebou – připraví vám stůl pro více osob.
 
Valentýna slaví i zoologické zahrady. Pokud například přemýšlíte o vhodném místě, kde požádat svého partnera o ruku, vyzkoušejte prodloužený víkendový romantický pobyt v Safari Kempu ve Dvoře Králové nad Labem; do známé zoologické zahrady máte po celou dobu pobytu volný vstup! Malý dárek dostane každý, kdo přijede slavit Valentýna 14. února do zoo Děčín nebo do zdejší expozice Rajské ostrovy, zvláštní akci s překvapením chystá i zoologická zahrada v Ostravě.
 
 
Každá správná láska by měla skončit svatbou…
…a velmi jednoduché to budou mít zamilované páry, které se v pondělí 14. února vypraví na prohlídku zámku v Litomyšli. Koná se tam akce Pusa na zámku – dámy prý budou uvězněny ve vysoké zámecké věži a každý rytíř si tu svou princeznu bude muset vybojovat v kruté bitvě s drakem. Teprve pak proběhnou zásnuby – a to ne ledajaké, protože první tři páry, které se na sv. Valentýna v Litomyšli zasnoubí, získají svatební obřad v sezoně 2011 zdarma. Jen malé upozornění: je nutná rezervace předem, s sebou si přibalte zásnubní prsteny, ochotného fotografa a vzhledem k ročnímu období také teplé oblečení!
 
A pokud zatím o zásnubách neuvažujete, vydejte se alespoň na zámek Hořovice. O víkendu 12. a 13. února se tu konají historicky první Valentinské prohlídky pro zamilované. Při romantické prohlídce při svíčkách se dozvíte například o láskách zámeckého panstva či o jídle pro povzbuzení touhy, jako suvenýr si z Hořovic můžete odvézt společnou fotografii.
Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Restaurace Mlýnec - gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Restaurace Mlýnec - gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.

Chateau Mcely - zámecký eco-chic hotel

Chateau Mcely - zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.