Úvod > Aktuality > Valdštejnské slavnosti na Starých Hradech nabídnou ochutnávky nejlepších vín ze sklepů českých a moravských vinařů
Zážitky

Valdštejnské slavnosti na Starých Hradech nabídnou ochutnávky nejlepších vín ze sklepů českých a moravských vinařů

  • Vydáno12. dubna 2016
Na zámku Staré Hrady se v sobotu 16. 4. 2016 budou konat tradiční Valdštejnské slavnosti za osobní účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Nebude chybět řemeslný jarmark, historický program s vojenskou přehlídkou a souboje mušketýrů.

Na nádvoří hradu a zámku budou o víkendu připraveny ochutnávky nejlepších vín ze sklepů českých a moravských vinařů, dobová kuchyně, vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, vojenská garda, vinařská klání,  a to vše za účasti mladého pána Albrechta z Valdštejna ve věku jeho deseti let.  Ty nejmenší čeká pohádkové vinobraní, soutěže, hry a zábava s bytostmi ze starohradských pohádek.

Vévoda Albrecht z Valdštejna povolal při příležitosti Slavností vína ty nejlepší pohádkové rytíře a bojovníky z časů dávných a minulých. Nejudatnější rytíři ze Starohradských pohádek se před vašimi zraky utkají ve pohádkových rytířských turnajích.

Hrad a zámek Staré Hrady u Jičína je unikátní renesanční komplex s figurálními sgrafity. První písemná zmínka je z roku 1340. Původně gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě s přistavěným renesančním zámkem a podzámčím.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.