Úvod > Aktuality > Valašské muzeum v přírodě otevírá exteriéry

Valašské muzeum v přírodě otevírá exteriéry

Vydáno 10. května 2020 Památky
V rámci rozvolňování opatření Vlády ČR otevírá své brány také Valašské muzeum v přírodě u Rožnova pod Radhoštěm. Od pondělí 11. 5. 2020 budou návštěvníkům zpřístupněny exteriéry areálů Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny, a to v době od 9:00 do 17:00 hodin.
Skanzen RožnovValašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm otevírá od pondělí 11. května své brány široké veřejnosti. Návštěvníci si budou moci za zvýšených hygienických podmínek prohlédnout exteriéry muzea a užít si jarní dny v prostředí historického areálu za cenu mimosezónního okružního vstupného.

K povinnostem turistů patří vstoupit do areálu se zakrytými dýchacími cestami a dodržovat stanovené odstupy minimálně 2 m s výjimkou členů domácnosti. Ve vstupní budově budou návštěvnici povinni provést dezinfekci rukou a dodržovat pokyny zaměstnanců Valašského muzea. Úplné otevření areálů Valašského muzea v přírodě a zahájení nové návštěvnické sezóny je plánováno na 25. 5. 2020.

Valašské muzeumRožnovský skanzen byl založen v roce 1925 sourozenci Jaroňkovými a je nejstarším muzeem svého druhu ve střední Evropě. Nejvýraznějším rysem současného dění v muzeu je cílevědomé úsilí o oživení zapomenutých tradičních technik, lidového umění a obyčejů i o rekonstrukci společenského života, obchodu i zábavy našich předků. 
 
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Další aktuality