Úvod > Aktuality > Václavské Vánoce 2019 nabízejí dárky a tradiční i netradiční vánoční občerstvení
Václavské Vánoce 2019 nabízejí dárky a tradiční i netradiční vánoční občerstvení
"> "> "> ">
Zážitky

Václavské Vánoce 2019 nabízejí dárky a tradiční i netradiční vánoční občerstvení

  • Vydáno16. prosince 2019
Přijďte se podívat na vánoční trhy na Václavské náměstí. Zde se vánoční oslavy opět nesou v duchu typických lidových Vánoc a letos nesou název Václavské Vánoce 2019. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky. Trh bude otevřen až do 6. 1. 2020.
Václavské Vánoce nabízejí Pražanům tradiční vánoční atmosféru na netradičním místě s nabídkou občerstvení, drobných dárků, kulturního programu a možností pozastavit se a zapomenout na starosti běžného dne. Máte chuť na skvělý svařák, vynikající fairtrade či bio kávu třeba z Nepálu, Austrálie, Guatemaly nebo Hondurasu, ohřát se u otevřeného ohně, podpořit neziskovky jako Světluška, chráněná dílna Dívčí katolické školy nebo Komunitní centrum farní charity Praha 1 pro ženy v ohrožení, zastavit se a poslechnout si trubače s jejich koledami, kubánskou kapelu, rockový band, dětské sbory s koledami nebo prostě potřebujete koupit nějaký pěkný řemeslný či jedlý dárek?

Trhy trvají od 30. listopadu 2019 do 6. ledna 2020 a jsou otevřeny denně od 10:00 do 20:00 (řemeslné stánky). Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do 22:00. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků. Václavské Vánoce podpoří i letos „dobro“, prostor zde již tradičně dostanou neziskové organizace hlavně z Prahy 1 a jejich stánky. Můžete si koupit výrobky a dárky od nevidomých ze Světlušky, od děvčat z chráněné dílny Inspirace pro život, od žen bez domova z komunitního centra Farní charita Praha 1, od seniorů ze Života 90 nebo z chráněné keramické dílny Řásnovka.
 

Kulturní program, betlémské světlo i Štědrovečerní bohoslužba

Václavské VánoceNa podiu ve spodní části trhů se kromě dětských sborů a skupin od mateřských přes základní školy nejen z Prahy 1 a vystoupení nevidomých umělců, představí také oblíbené profesionální kapely jako The Brownies, latino band Atarés, buskerky TbeeGirls nebo pražský rock & popový band So Fine v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym nebo vánočně ladění trubači z Podřipského žesťového kvintetu.

Od neděle 15. prosince až do Štědrého dne si na trhy můžete přijít pro plamínek Betlémského světla a na Štědrý den proběhne tradičně od 22:00 Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.

Jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí

Jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí

Známý pomník sv. Václava stojící v horní části Václavského náměstí v Praze, vytvořil sochař Josef Václav Myslbek (1844-1922), který na něm pracoval více než třicet let.

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.