Úvod > Aktuality > Václavské Vánoce 2018 nabízejí dárky a tradiční i netradiční vánoční občerstvení

Václavské Vánoce 2018 nabízejí dárky a tradiční i netradiční vánoční občerstvení

Vydáno 19. prosince 2018 Zážitky
Přijďte se podívat na vánoční trhy na Václavské náměstí. Zde se vánoční oslavy opět nesou v duchu typických lidových Vánoc a mají ázev Václavské Vánoce 2018. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky. Trh bude otevřen až do 6. 1. 2019.
Václavské Vánoce nabízejí Pražanům tradiční vánoční atmosféru na netradičním místě s nabídkou občerstvení, drobných dárků, kulturního programu a možností pozastavit se a zapomenout na starosti běžného dne. Máte chuť na skvělý svařák, vynikající fairtrade či bio kávu třeba z Nepálu, Austrálie, Guatemaly nebo Hondurasu, ohřát se u otevřeného ohně, podpořit neziskovky jako Světluška, chráněná dílna Dívčí katolické školy nebo Komunitní centrum farní charity Praha 1 pro ženy v ohrožení, zastavit se a poslechnout si trubače s jejich koledami, kubánskou kapelu, rockový band, dětské sbory s koledami nebo prostě potřebujete koupit nějaký pěkný řemeslný či jedlý dárek?

Trhy trvají od 1. prosince 2018 do 6. ledna 2019 a jsou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků. Letošním tématem jsou Pohádkové Vánoce, které čerpají v motivech z pohádek obecně, ale nejvíce asi z pohádky O Popelce od Boženy Němcové. Stánky s vánočním zbožím a občerstvením se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.
 

Ježíškova kancelář, světelná show i Štědrovečerní bohoslužba

Václavské VánoceNebesky modrá Ježíškova kancelář bude letos poprvé součástí tradičních Václavských Vánoc. Jde o první místo v Praze, kde návštěvníci mohou psát svá přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír. Zazvoněním na zvoneček vyšlou signál andělům, že jejich přání mohou přenést přímo Ježíškovi.

Novinkou je také světelná a hudební show, kterou letos nově nabídne i strom na Václavském náměstí. Vždy se v celou hodinu (od 17.00) rozsvítí na stejné dva hudební motivy jako na nedalekém Staroměstském náměstí (Má vlast a Krkonošské pohádky). Také v tomto prostoru najdou malí návštěvníci zookoutek se živými zvířátky.

Na Štědrý den proběhne tradičně od 22:00 Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů.
Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí

Jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí

Známý pomník sv. Václava stojící v horní části Václavského náměstí v Praze, vytvořil sochař Josef Václav Myslbek (1844-1922), který na něm pracoval více než třicet let.

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční oslavy v centru Prahy se opět nesou v duchu typických lidových Vánoc. Návštěvníci se zde setkají s českými tradicemi, českými soubory a českými výrobky. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.

Vánoční trhy Praha 2019

Vánoční trhy Praha 2019

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po šestnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.