Úvod > Aktuality > Václavské léto na Václavském náměstí se zajímavým programem
Václavské léto na Václavském náměstí se zajímavým programem
"> "> ">
Kultura

Václavské léto na Václavském náměstí se zajímavým programem

  • Vydáno8. července 2013
Na Václavském náměstí v Praze se nastěhují opět prázdninové trhy s programem, tzv. Václavské léto. Návštěvníci největšího pražského náměstí se tak mohou těšit na letní slavnost, která nabídne pochoutky ze všech koutů republiky i každodenní zábavný program.
zábavaVáclavské léto potrvá v dolní části Václavského náměstí do 14. července. Na letně vyzdobeném prostoru s květinami se objeví dvaadvacet prodejních domků, které nabízí tradiční sortiment českých pochutin. Návštěvníci trhů si budou moci koupit drobné předměty – české krajky, dekorace, dřevěné hračky, suché květiny, přání a další ruční výrobky s českou tématikou. Nebudou chybět ani pouťové sladkosti, jako jsou marcipán, ovoce v čokoládě, trdla či sladkosti.

Součástí tržiště je také kulturní a zábavný program, který se bude konat vždy od 16 do 17 hodin v prostorách tržiště. Pouliční umělci budou hrát na harmoniku i kytaru, tančit, zpívat, improvizovat a zapojovat kolemjdoucí do pestrých hudebních vystoupení. Na Václavském náměstí zazní jazz, šansony, staročeské písničky, básně i beatbox. Kapely, které v centru Prahy vystoupí, pravidelně předvádějí své umění v ulicích metropole i jejích klubech.
Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.