Úvod > Aktuality > V Zoo Praha se narodil kriticky ohrožený tygr
V Zoo Praha se narodil kriticky ohrožený tygr
"> V Zoo Praha se narodil kriticky ohrožený tygr "> V zázemí Pavilonu kockovitých šelem se narodil samec tygra sumaterského "> Mladý samec je podle chovatelu velmi vitální
Příroda

V Zoo Praha se narodil kriticky ohrožený tygr

  • Vydáno11. září 2013
V zázemí Pavilonu kočkovitých šelem se narodil samec tygra sumaterského. V Praze jde již o třetí generaci těchto mimořádně vzácných šelem. Znovuotevření pavilonu pro návštěvníky se tak kvůli klidu pro mládě výrazně oddálilo.
TygrPorod proběhl v neděli 28. července. Tygřice Surami začala zhruba ve dvě hodiny odpoledne vyhledávat klid v porodním boxu. Okolo třetí hodiny již ošetřovatelé na kamerách viděli mládě. Sameček je již třetí generací jedné linie tygrů sumaterských, odchovaných v pražské zoo. V roce 2007 se zde narodil jeho otec – samec Falco, v roce 1994 dědeček – samec Dustin.

Mladý samec je podle chovatelů velmi vitální. V uplynulém týdnu dosáhl váhy 3,5 kila, již mu vyrostly řezáky a začíná pomalu vylézat z porodní boudy. Do venkovního výběhu začne chodit zhruba v listopadu, a tak jej bude možná vidět ještě před otevřením interiérů pavilonu. Vše záleží na tom, zda bude mládě schopné následovat matku. Oprava interiérů pavilonu probíhá tak, aby samice i mládě měly klid. To znamená, že znovuotevření pavilonu se výrazně oddálilo. Pavilon bude však otevřen nejpozději 1. ledna 2014.

Tygr sumaterský je nejmenším z pěti poddruhů tygra. Patří ke kriticky ohroženým druhům. Žije pouze na ostrově Sumatra v Indonésii. V tamních rezervacích zbývá jen něco málo přes 400 jedinců. V zoologických zahradách Evropy žije kolem 100 zvířat, přesto jsou odchovy v zajetí stále raritou.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.