Úvod > Aktuality > V Zoo Praha proběhne křest gorilího samečka
V Zoo Praha proběhne křest gorilího samečka
">
Příroda

V Zoo Praha proběhne křest gorilího samečka

  • Vydáno15. června 2016
Mládě, které se v sobotu 23. dubna po poledni narodilo v pražské zoo gorile nížinné Shindě je sameček. Předpoklad chovatelů potvrdil oficiální výsledek analýzy DNA pohlaví gorilího mláděte. Křtiny mláděte se uskuteční v neděli 19. června.
Gorilí samečekMláděti Shindy je již sedm týdnů a začíná se zajímat o okolní svět. Shinda se chová jako výborná matka, mládě si bedlivě střeží a ostatní členy rodiny zatím, kromě letmých dotyků, k mláděti nepustí. Jedinou výjimkou je její sestra Kijivu, které svého potomka občas půjčí.

Chovatelé mládě hned od porodu pozorně sledovali a dle vnějších znaků začali předpokládat, že by se mohlo jednat o samečka. Snažili se také odebrat vzorky trusu pro určení pohlaví prostřednictvím analýzy DNA, což se posléze podařilo a oficiální výsledek jejich předpoklad jenom potvrdil.

Mláďátko gorilyKřtiny malého samečka proběhnou v Zoo Praha v neděli 19. června od 13:00 hodin. Součástí křtu bude také oslava 25. narozenin jeho matky Shindy (*14. června 1991). Jméno pro nového samečka měla možnost navrhnout široká veřejnost. Ze zaslaných návrhů bude v neděli vybrán jeden výherce, který se může těšit na atraktivní cenu – rodinnou vstupenku do pražské zoo, komentovanou prohlídku primátů v doprovodu kurátora Víta Lukáše a zážitkový program s možností vyrobit si ruční papír ze sloního trusu.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.