Úvod > Aktuality > V zoo Ostrava se radují z telátka skotského náhorního skotu
Telátko je vitální, má se cile k svetu a delá radost všem kolemjdoucím
"> Telátko je vitální, má se cile k svetu a delá radost všem kolemjdoucím ">  Samecek je v poradí druhé mláde, které se v Ostrave narodilo "> Skotský náhorní skot je velmi odolné masné plemeno
Příroda

V zoo Ostrava se radují z telátka skotského náhorního skotu

  • Vydáno24. července 2014
V ostravské zoologické zahradě se těší z dalšího letošního přírůstku. V expozici s domácími zvířaty je k vidění telátko, které se narodilo 6. července. Jedná se o mládě (samečka) starobylého skotského plemene.

Skotský náhorní skotPorod telátka v Zoo Ostrava proběhl bez problémů, sameček se několik desítek minut po narození sám postavil na nohy a začal sát mateřské mléko. Jeho mámou je zkušená samice, která se o svého potomka příkladně stará. Telátko je vitální, má se čile k světu a dělá radost všem kolemjdoucím – malým i velkým.

Skotský náhorní skot je velmi odolné masné plemeno domácího skotu původem ze Skotska. Řadí se mezi tzv. primitivní plemena. Jeho existenci prokázaly archeologické nálezy již v 6. století našeho letopočtu. Toto plemeno je nenáročné a i díky husté srsti je tak vhodné pro chov zejména v horských a podhorských oblastech, kde může být chováno celoročně na pastvě. V Zoo Ostrava je k vidění od roku 2011. Sameček je v pořadí druhé mládě, které se zde narodilo.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.