Úvod > Aktuality > V Zoo Ostrava se narodila vydřata
V Zoo Ostrava se narodila vydrata
"> V Zoo Ostrava se narodila vydrata "> Rodice se svými potomky komunikují zvláštními pískavými i jinými zvuky "> Zvírata žijí od cervna 2010 v prírodním výbehu s velkým jezírkem
Příroda

V Zoo Ostrava se narodila vydřata

  • Vydáno25. listopadu 2013
V ostravské zoologické zahradě můžete obdivovat nová mláďátka. V sobotu 23. listopadu to byl rok, co se v ostravské zoologické zahradě narodilo první mládě vydry malé. Ani ne po roce se úspěšně odchovaná samička dočkala sourozenců. Mláďata se narodila 3. října 2013 a je jich hned pět!
VydraRodiči malých vydřat jsou již podruhé samička, kterou Zoo v Ostravě přivezlo na jaře 2010 ze Kodaně, a sameček pochází z pražské zoo. Zvířata žijí od června 2010 v přírodním výběhu s velkým jezírkem a vodopádem v expozičním komplexu Čitván, který jim poskytuje vhodné podmínky k chovu, a hned od začátku utvořila harmonizující pár. Obě tyto skutečnosti se nyní jen potvrdily dalším úspěšným vrhem mláďat. Zatímco po prvním porodu přežilo pouze jedno ze dvou mláďat, tentokrát se daří odchovávat všech pět!

Vydří rodinka momentálně pobývá ve vnitřních prostorách, kam nemají návštěvníci přístup. Až mláďata povyrostou a počasí to dovolí, budou se na ně však moci těšit ve venkovním výběhu. První týdny života jsou mláďata slepá a plně odkázána na péči rodičů, oči otevírají přibližně po měsíci, měsíci a půl života. V případě ostravských mláďat to bylo na začátku listopadu. Ve 36 dnech věku mláďat, 7. listopadu, proběhla veterinární kontrola, při které byla mláďata zvážena (354 g – 400 g), změřena a bylo zjištěno, že se jedná o čtyři samičky a jednoho samečka. Rodiče se svými potomky komunikují zvláštními pískavými i jinými zvuky. Vydry malé jsou velice komunikativní zvířata – jejich zvukový repertoár je velice bohatý. Také dospělé vydry mezi sebou udržují neustále zvukový kontakt.

Vydra malá (Aonyx cinerea) je nejmenším druhem vydry. Obývá převážně porosty mangrovů a sladkovodní mokřiny v Bangladéši, jižní Indii, Číně, Nepálu, Taiwanu, Vietnamu, Malajsii, Velkých Sundech a na filipínském ostrově Palawan. Jako všechny vydry dobře plave a potápí se, ale tráví také mnoho času na březích vod. Má zakrnělé plovací blány a zkrácené drápy. Živí se vodními živočichy – kraby, žábami, rybami apod., ale také malými ptáky a savci.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality

2.10.
2022
Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Moravskoslezský kraj | Příroda
27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda