Úvod > Aktuality > V ZOO Liberec se narodili bílí tygři
V ZOO Liberec se narodili bílí tygři
">
Zážitky

V ZOO Liberec se narodili bílí tygři

  • Vydáno4. července 2012
ZOO Liberec má po 10 letech další mláďata bílého tygra. Čtyřletá samice Surya Bára (otcem je 7 letý Paris) porodila v neděli 1. července ráno tři koťata, o všechna se přitom začala okamžitě starat.
Tygry sleduje bez ustání hned trojice kamer (jedna v porodním boxu, dvě v hlavní ubikaci), chovatelé přitom v pavilónu zachovávají přísný klidový režim. Z tohoto důvodu se tedy pavilón šelem v neděli pro veřejnost zcela uzavřel a otevře se nejdříve v srpnu. Všechny ostatní šelmy ale tráví čas ve venkovních expozicích. Matku s mláďaty však budou mít návštěvníci zoo možnost sledovat prostřednictvím obrazovky, která bude umístěna v pavilónu šelem nebo jeho blízkém okolí, sestříhaná videa budou umisťována i na našich facebookových stránkách.

I v letošním roce se ZOO Liberec rozhodla svěřit výběr jmen mláďat bílých tygrů do rukou veřejnosti. Své tipy můžete  posílat na email marketing@zooliberec.cz až do 31. 8., křtiny mláďat se uskuteční v první polovině září. Autor vítězného návrhu přitom bude odměněn nejen účastí na křtinách a upomínkovými předměty, ale obdrží rovněž poukaz na zážitkový program Ošetřovatelem v zoo (pro vítěze 18 +), který se uskuteční právě mezi našimi šelmami.
Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

Další aktuality