Úvod > Aktuality > Užijte si kus Afriky v Jihlavě
Užijte si kus Afriky v Jihlavě
"> "> "> "> "> "> "> V sobotu 4. ríjna mohou návštevníci v Zoo Jihlava oslavit Svetový den zvírat
Příroda

Užijte si kus Afriky v Jihlavě

  • Vydáno5. srpna 2021
Chcete zažít Afriku a při tom nevycestovat do zahraničí? Udělejte si výlet na Vysočinu! Jihlavská Zoo nabízí stylovou expozici, která vám ukáže africkou vesnici v poušti, což se ve svahilštině dá přeložit jako Matongo. Expozice je inspirovaná prostředím v Zimbabwe.
MatongoAfrická obydlí, kulaté chýše, mají hliněné stěny, sem tam nějaký ten kámen nebo dřevo a střechy jsou ze seschlého rákosí. Víc toho v Africké poušti prostě nenajdete. Ve vesnici žijí plameňáci, lemuři kata a další africká hospodářská zvířata.

Domy mají i praktický význam. V každé správné české vesnici je hospoda. Matongo je sice africká vesnice, ale něco málo od té české pochytila. Je zde občerstvení jménem Okavango, kde se můžete ochladit jak zmrzlinou, tak i nápojem. Pro potřebu je ve vesnici i chýše s toaletou. Pokud chcete být správným křovákem, můžete navštívit domorodou školu nebo pro zajímavost noční expozici. Čas od času se na návsi, kde je i menší pódium konají hry a představení pro děti a výstavy. Přijďte si tedy užít kus Afriky v jihlavské Zoo.
 

Letní putování jihlavskou Zoo

zoo jihlava afrikaZoo Jihlava je koncipována jako zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu. Specializací jihlavské Zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala Zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí.

Tou nejbližší je Titi Day, který se koná 14. 8. 2021. Jedná se o oslavu mezinárodního dne tamarínů pinčích. Od 12:00 do 16:00 budou probíhat "pinčí" aktivity pro děti (malování na obličej, výroba odznáčků, pohybové aktivity); ve 12:00 proběhne komentované setkání jihlavské skupiny tamarínů pinčích a představení organizace Fundacion Proyecto Titi – ochrana tamarínů v Kolumbii. Další akcí je pak Konec prázdnin v Zoo Jihlava, která připadne na 29. 8. Na příchozí budou v areálu zoo čekat různé aktivity, soutěž, i mnoho dalšího.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.