Úvod > Aktuality > V Safari Parku ve Dvoře Králové začíná hlavní sezóna
V Safari Parku ve Dvoře Králové začíná hlavní sezóna
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

V Safari Parku ve Dvoře Králové začíná hlavní sezóna

  • Vydáno14. května 2022
V sobotu 14. května 2022 zahajuje Safari Park Dvůr Králové hlavní letní návštěvnickou sezonu a s ní i provoz safaribusů. V areálech safari mohou kromě toho návštěvníci projíždět vlastním autem nebo takzvaným safari truckem mezi volně žijícími zvířaty.
Lví safariV sobotu 14. května bude v Safari Parku Dvůr Králové zahájena hlavní sezona, která potrvá až do konce září. I když se Africké a Lví safari otevřelo poslední dubnový den, kvůli chladnému počasí v nich bylo méně zvířat a v zoo se vybáralo snížené vstupné zimní sezóny. Nyní však najdete všechna zvířata "na svých místech", od pondělí 9. května se do venkovního výběhu (svého jezera) vrátili také hroši. Uvidíte je v zadní části pěšího safari. Stádo nyní čítá sedm členů: dospělého samce, dvě dospělé samice a čtyři mláďata. Jde o jedno z největších stád hrochů obojživelných v Evropě.

safati parkBěhme Afrického safari budete projíždět mezi antilopami losími, koňskými, voduškami, stády zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů. Cestou jistě nepřehlédnete ani dvojici žirafích samců. Z Afrického safari můžete ve svém voze po kračovat dále do Lvího safari, kde na trase dlouhé 600 metrů, zavítáte mezi africké a berberské lvy a lvice.
 

Na safari vlastním autem, Afrika truckem nebo Safaribusem

Africké safari Dvůr KrálovéA jak se ke zvířatům dostat? Nabízí se tři možnosti, jak na safari vyrazit: Vlastní automobilSafari Park je jediným místem v České republice, kde můžete mezi africká zvířata vyrazit vlastním automobilem. Jízdenku si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 370 Kč, je nutné mít pro každého pasažéra i běžnou vstupenku. Vjezd do safari vlastním vozem je možný pouze do 17:15 hodin. Vstupenka pro dospělé stojí 270 Kč a dětská vstupenka 210 Kč. Autem je možné vjet do Afrického safari i Lvího safari.

safari busDále je v nabídce Afrika truck – speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je až 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Jízdenky v ceně 90 Kč na osobu zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari.

Safaribus - speciální autobus s kapacitou až 52 osob. Jízda je rovněž doplněna o komentář průvodce. Jízdenka stojí 70 Kč. Odjezdové místo se nachází u expozice drilů, pod výběhem lvů, kde je možné zakoupit i jízdenky. Do Lvího safari Safaribus nezajíždí.
Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.