Úvod > Aktuality > Prvním mládětem roku 2020 je v Safari Parku ve Dvoře Králové sameček impaly
Příroda

Prvním mládětem roku 2020 je v Safari Parku ve Dvoře Králové sameček impaly

  • Vydáno17. ledna 2020
Prvním mládětem narozeným v Safari Parku Dvůr Králové v novém roce je sameček impaly. Mládě se narodilo 1. ledna brzy ráno samici Editě. Otcem je samec Rufus. V neděli 5. ledna mládě podstoupilo první veterinární prohlídku, při které bylo určeno jeho pohlaví. Sameček dostal od ošetřovatelů jméno Eman. Váží zhruba 5,5 kg a těší se dobrému zdraví.
Sameček antilopy ImpacaLoni se v zoo narodilo 190 mláďat savců a 350 ptáků. V dubnu 2019 se podařil historicky druhý odchov hrabáče kapského. Přírůstek byl zaznamenán i v tlupě západoafrických opic drilů černolících, jediné skupině tohoto druhu na území ČR a Slovenska. Po 30 letech se podařil odchov v přírodě vyhubených lvů berberských a smečka psů hyenových se rozrostla o pět nových štěňat. V únoru se v zoo narodilo mládě hrocha. Zoo ve Dvoře Králové nově začala chovat větší africké hlodavce noháče.

Žirafy Safari ParkSafari Park loni otevřel expozici Madagaskaru a tropického pralesa, která vznikla v původním pavilonu Ptačí svět. Největší stavbou byl loni na jaře otevřený most přes vodní nádrž v areálu safari. Od prosince se můžete během návštěvy v Safari Parku podívat také do nového pavilonu žiraf, díky němuž lze vidět žirafy i v zimě.
 
Zoo ve Dvoře Králové je v lednu otevřeno každý den od 9 do 16 hodin, o víkendu až do 19 hodin. V zahradě můžete zůstat i po uzavření pokladen, nejpozději však do 22 hodin.
Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Další aktuality

Skiareál Špindlerův Mlýn přivítá novou sezonu už tento víkend!

V sobotu 10. prosince 2022 se v jednom ze dvou největších českých lyžařských středisek koná tradiční Špindl Ski Opening. Čeká na vás bohatý doprovodný program a navíc sezónu přijede zahájit i sám vládce hor Krakonoš!
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Prožít Vánoce ve skanzenu můžete od 10. do 11. prosince v Krňovicích. Nasajte atmosféru Vánoc na vsi a ponořte se do života našich předků. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. K vidění jsou historické stavby, dobové vybavení a technika.
Královéhradecký kraj | Kultura

Krakonoš: démon, pohádkový dědeček i předloha Tolkienova čaroděje Gandalfa

Krkonošské pohádky z televizních Večerníčků a další filmové pohádky a příběhy, staré mapy, pohádkové muzeum, sochy, hotely a dokonce i pivovar: to jsou místa, kde se můžete setkat s Krakonošem. Prastarý vládce Krkonoš se dokonce stal předobrazem pro čaroděje Gandalfa z Hobita a Pána prstenů.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Objevte kouzlo adventu v Babiččině údolí

Babiččino údolí u České Skalice má svoje kouzlo i v zimě. Místa proslavená románem Boženy Němcové Babička i jeho filmovými přepisy jsou atraktivní jak pro milovníky přírody, tak historie. Od 1. do 4. prosince 2022 údolí ožije již tradiční akcí "Advent v Babiččině údolí".
Královéhradecký kraj | Památky