!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Prvním mládětem roku 2020 je v Safari Parku ve Dvoře Králové sameček impaly

Prvním mládětem roku 2020 je v Safari Parku ve Dvoře Králové sameček impaly

Vydáno 17. ledna 2020 Příroda
Prvním mládětem narozeným v Safari Parku Dvůr Králové v novém roce je sameček impaly. Mládě se narodilo 1. ledna brzy ráno samici Editě. Otcem je samec Rufus. V neděli 5. ledna mládě podstoupilo první veterinární prohlídku, při které bylo určeno jeho pohlaví. Sameček dostal od ošetřovatelů jméno Eman. Váží zhruba 5,5 kg a těší se dobrému zdraví.
Sameček antilopy ImpacaLoni se v zoo narodilo 190 mláďat savců a 350 ptáků. V dubnu 2019 se podařil historicky druhý odchov hrabáče kapského. Přírůstek byl zaznamenán i v tlupě západoafrických opic drilů černolících, jediné skupině tohoto druhu na území ČR a Slovenska. Po 30 letech se podařil odchov v přírodě vyhubených lvů berberských a smečka psů hyenových se rozrostla o pět nových štěňat. V únoru se v zoo narodilo mládě hrocha. Zoo ve Dvoře Králové nově začala chovat větší africké hlodavce noháče.

Žirafy Safari ParkSafari Park loni otevřel expozici Madagaskaru a tropického pralesa, která vznikla v původním pavilonu Ptačí svět. Největší stavbou byl loni na jaře otevřený most přes vodní nádrž v areálu safari. Od prosince se můžete během návštěvy v Safari Parku podívat také do nového pavilonu žiraf, díky němuž lze vidět žirafy i v zimě.
 
Zoo ve Dvoře Králové je v lednu otevřeno každý den od 9 do 16 hodin, o víkendu až do 19 hodin. V zahradě můžete zůstat i po uzavření pokladen, nejpozději však do 22 hodin.
Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyrazte sami a užijte si Safari Park! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Další aktuality

5.4.
2020
Gorily ze Safari Parku jsou také v karanténě

Gorily ze Safari Parku jsou také v karanténě

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
19.3.
2020
Nechme krkonošské tetřívky v klidu tokat

Nechme krkonošské tetřívky v klidu tokat

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
16.3.
2020
V Krkonošském národním parku je uzavřena hraniční hřebenovka

V Krkonošském národním parku je uzavřena hraniční hřebenovka

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda