Úvod > Aktuality > V Zoo Dvůr Králové si zvykají čtyři nové lvice
V Zoo Dvůr Králové si zvykají čtyři nové lvice
"> "> ">
Příroda

V Zoo Dvůr Králové si zvykají čtyři nové lvice

  • Vydáno18. března 2015
Na areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v průběhu hlavní sezony, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů. Minulou středu byly dovezeny z holandské Burger’s zoo čtyři nové lvice. V průběhu dalšího měsíce přicestují ještě zbývající tři zvířata z Anglie.
LviceLvice začali ošetřovatelé v holandské Burger’s zoo nakládat v úterý 10. března kolem půl deváté ráno. Do transportních beden by samy nešly a tak musely být na krátkou chvíli upsány. Po naložení do beden ještě tři hodiny čekali, až většina účinků anestezie odezní – uspaná zvířata převážet nelze. Po probuzení vyrazila zvířata na témě 900 kilometrů dlouhou cestu a kolem půlnoci přijela do Zoo ve Dvoře Králové. Všechno proběhlo bez problémů a zvířata jsou v pořádku.

Do plánovaného lvího safari tak přibyly, k již dvěma chovaným samcům, další čtyři zvířata, a to samice Irma, Eva, Sonja a Nicolette, které většinu svého života žily spolu. Nyní jsou umístěné v zázemí zoo, později se stanou součástí devítičlenné smečky žijící na Lvím safari. Zanedlouho se v zoo očekává také příchod dalších tří lvů z Anglie. Lvům i jejich ošetřovatelům držíme palce, aby se vytvoření fungující smečky sedmi nových zvířat s dosavadními samci Napoleonem a Bartem podařilo bez větších problémů. V nové sezóně se s nimi setkáte v prostředí velmi podobném přírodě.
Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.