Úvod > Aktuality > V zoo Děčín se těší na malé ary vojenské
Ara vojenský
"> Ara vojenský "> Pohled na Decín od reky Labe "> Decínský zámek
Příroda

V zoo Děčín se těší na malé ary vojenské

  • Vydáno22. května 2014
Děčínská zoologická zahrada očekává významný odchov. S největší pravděpodobností se dočká mláďat papouška ary vojenské. Malí arové přijít na svět v prvním červnovém týdnu.

Ara vojenskýSamice snesla zhruba před týdnem 3 vejce a k překvapení všech si ke snůšce nevybrala hnízdící budku, ale snesla vejce na zem vnitřní ubikace. Ve volné přírodě přitom hnízdí arové nejčastěji v dutinách stromů a vybraný otvor bývá umístěn zhruba 20 metrů nad zemí.

Jako první v Čechách uměle rozmnožila ary vojenské zlínská zoo. Po ní zaznamenala úspěch i Zoo Plzeň, které se v roce 2007 podařil první odchov tohoto druhu přirozenou cestou. Děčínský pár je sestavený z jedinců získaný právě z těchto zoologických zahrad a jde o jeho první snůšku.

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR. V současné době zaujímá plochu 6 ha. Příjemné prostředí lesoparku je ideálním místem pro rodinný výlet.
 
Ara vojenskýNa své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva – drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Nejsou to jediní obyvatelé tohoto pavilonu, dělí se o něj se vzácnými velkými papoušky kakadu nebo se zoborožci vrásčitými.
 
Na celý rok připravila zoo také několik zajímavých akcí. Úplnou novinkou bude letní akce 
s názvem Noc v zoo pro dospěláky, kteří budou moci přespat v zoo ve velkém stanu a nebude chybět ani noční prohlídka. Ostatní  akce budou následovat 
v květnu a červnu a pak i na podzim.
Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníku, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

CHKO Labské pískovce je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopené věžemi a masivy místy tvořícími skalní města. Vznikla v roce 1972 na ploše 324 km² s cílem ochrany pískovcové krajiny, rozsáhlých přirozených lesů i kulturních památek, zejména lidové architektury.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.