Úvod > Aktuality > V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí vykvetly tisíce bledulí a sněženek
V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí vykvetly tisíce bledulí a sněženek
"> "> ">

V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí vykvetly tisíce bledulí a sněženek

Vydáno 3. března 2020 Příroda
Jaro je konečně tady! Ohlašují jej mimo jiné koberce bledulí jarních, které v tyto dny vykvetly v zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí. Drobní poslové jara si sice letos dali na čas, avšak nyní se v zahradě vyskytují zhruba na jednom hektaru její rozlohy. Pokud pro ně bude počasí příznivé a příliš rychle se neoteplí, vydrží bledule v zahradě ještě asi měsíc. Na procházku můžete vyrazit i se psím mazlíčkem, na vodítku a pod vaším dohledem.
BleduleZámecký park v Kostelci přikryly koberce bledulí vítající letošní jaro. Pokud se bude držet dosavadní charakter počasí a bude chladněji, dá se předpokládat, že ještě minimálně měsíc by měly být květinky k vidění. Příliš teplé počasí bledulím naopak příliš nesvědčí.

Park je přístupný celoročně zdarma a nejen díky těmto drobným květinám je označen za přírodní rezervaci. Ve 30. letech minulého století zahradníci jejich plochu uměle zvětšili, nyní se však bledule už rozrůstají samy a přirozeně. Otevřeno je od 8:00 hodin do setmění.

V zámeckém parku uvidíte mimo bledulí i další právě kvetoucí jarní rostliny, jako je šafrán bělokvětý, šafrán jarní nebo sasanka hajní. Výlet za rostlinkami ale můžete spojit třeba s blížícím se zahájením zámecké sezóny, kterou v Kostelci nad Orlicí zahájí o víkendu 28. března 2020.
Nový zámek Kostelec nad Orlicí - poznejte život v biedermeieru

Nový zámek Kostelec nad Orlicí - poznejte život v biedermeieru

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, patřící rodině Kinských, je místem pro poznání, zábavu i odpočinek. Empírový zámek v anglickém parku nabízí prohlídkový okruh Život v biedermeieru, výstavy v Galerii Kinský, koncerty a festivaly. V areálu najdete dětské hřiště a u něho oblíbenou Toniovu kavárnu.

Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Kostelecký zámecký park je jediný svého druhu v regionu Orlických hor. Je chráněn jako přírodní rezervace (původně k ochraně ptáků), kde se nachází mnoho významných stromů a dendrologických rarit. Na jaře tu kvetou doslova miliony bledulí jarních.