!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel
V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel
"> ">
Kultura

V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel

Vydáno 23. října 2019
V den státního svátku, 28. října 2019, můžete vyrazit nasát atmosféru první republiky do města Úštěk, kde se uskuteční stylová oslava vzniku samostatného Československa – Den českých řemesel. Můžete se těšit na celodenní program s T. G. Masarykem a legionáři, vtipnou módní přehlídku, retro kapely, výstavu prvorepublikových předmětů, fotoateliér, řemeslné dílničky, loutkovou a pouliční divadelní scéna a samozřejmě velký řemeslný jarmark!
Úštěk_foto Zdeněk CibulkaV pondělí 28. října 2019, v den státního svátku, se koná v Úštěku stylová oslava výročí vzniku samostatného Československa a vše se ponese v duchu první republiky. Velký jarmark s dobovými řemesly se otevře již v 9 hodin, kolem 10. hodiny přijede prezident T.G. Masaryk, který zhlédne část programu, projede se po městě na koni a v odpoledních hodinách se zúčastní i průvodu po jarmarku.

Den řemesel ÚštěkV programu nebude chybět zábavné retro rohovnické utkání, pohádky nejen pro děti Sváťova divadla v Kulturním domě, ukázka prvorepublikových kol a dobových hraček, fotografování ve stylovém ateliéru anebo historický kolotoč a střelnice. Z dobových sdružení nemohou chybět legionáři, četníci a vojáci.

Na jarmarku najdete více než 170 vybraných českých, moravských i slovenských řemeslníků, výstavu prvorepublikových předmětů, expozici tehdejších automobilů včetně hasičské stříkačky, koně, poníky a další zvířátka a mnoho dalšího.
Město Úštěk - nejmenší městská památková rezervace v ČR

Město Úštěk - nejmenší městská památková rezervace v ČR

Úštěk je malé město v severních Čechách, 17 km severovýchodně od Litoměřic. Leží na výrazném pískovcovém návrší v nadmořské výšce kolem 240 m na rozhraní CHKO České středohoří a Kokořínsko.