Úvod > Aktuality > V Uherském Hradišti si jen do neděle prohlédnete vzácné slovanské šperky
V Uherském Hradišti si jen do neděle prohlédnete vzácné slovanské šperky
"> ">
Památky

V Uherském Hradišti si jen do neděle prohlédnete vzácné slovanské šperky

  • Vydáno25. března 2015
Pouze do neděle 29. března je v Centru slovanské archeologie k vidění unikátní výstava s názvem Čím se krášlily kněžny. Jde o výběr originálů velkomoravských ženských zlatých šperků ze Starého Města a Uherského Hradiště, které se vystavují jen velmi ojediněle.
Slovanské šperkyDíky tomu, že je Uherskohradišťsko místem velmi intenzivních archeologických výzkumů, zejména v odkazu na množství velkomoravského archeologického materiálu, který se podařilo Moravskému zemskému muzeu za řadu desetiletí objevit, usilovalo se zde o zřízení nového muzejního Centra slovanské archeologie. To se v roce 2014 podařilo a k 1. dubnu 2015 se tato instituce stává samostatným autonomním pracovištěm.

Právě při této příležitosti zde byla otevřena unikátní výstava Čím se krášlily kněžny. Staroslovanské šperky si můžete přijít prohlédnout ve čtvrtek a pátek od 9 do 15 hodin, a o víkendu 13 až 16 hodin. Vstupné činí 20 Kč, zvýhodněné 10 Kč a rodinné 50 Kč. Centrum slovanské archeologie se nachází na ulici Velehradská 537, v budově u Okresního ředitelství Policie ČR, vedle tělocvičny gymnázia.
Centrum slovanské archeologie v Uherském Hradišti

Centrum slovanské archeologie v Uherském Hradišti

Moravské zemské muzeum Brno otevřelo v Uherském Hradišti Centrum slovanské archeologie. Uvidíte zde výstavu o svatém Cyrilovi a Metodějovi a dozvíte se zajímavé informace také o počátcích křesťanství na Moravě.

Moravské zemské muzeum v Brně

Moravské zemské muzeum v Brně

Moravské zemské muzeum je druhá největší a druhá nejstarší muzejní instituce v ČR. Bylo založeno roku 1817 císařským dekretem Františka I. Ve svých sbírkách uchovává přes 6 milionů předmětů, které představují cenný materiál z oborů přírodních a společenských věd, mj. i Věstonickou venuši.

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy z regionu a životem Slovanů. Jeho první část vybudována v 60. letech 20. století nad základy velkomoravského kostela s rozsáhlým pohřebištěm.

Další aktuality