Úvod > Aktuality > V Telči na zámku se bude natáčet Angelika
V Telči na zámku se bude natáčet Angelika
">
Kultura

V Telči na zámku se bude natáčet Angelika

V Telči proběhne natáčení zahraničního filmu o Angelice, které vypukne 22. října a potrvá do konce měsíce. Jen do zítřka můžete vidět výstavu kostýmů z pohádky Z pekla štěstí. Na zámku budou prohlídkové trasy A a B pro turisty otevřeny jen do 14. října. Trasa C, tedy výstava hraček, bude otevřena i po dobu natáčení.
Děj historického filmu se bude odehrávat  v 17. století. V hlavní roli Markýzy andělů se představí herečka Nora Arnezederová.
 
Pro zámek i pro Telč je to skvělá reklama. První předzvěstí natáčení byl casting na komparsní role, který se uskutečnil v hotelu U Černého orla na náměstí Zachariáše z Hradce.
 
V Telči se naposledy natáčel seriál Borgia nebo pohádka Dům u Zlatého úsvitu.

Věž sv. Ducha v Telči

Věž sv. Ducha v Telči

Pozdně románská věž z první poloviny 13. století je nejstarší dochovanou stavební památkou města. Původně byla postavena jako strážná věž při kostele sv. Ducha v sídle královského správce. Ve věži naleznete také expozici mapující vývoj města.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.