Úvod > Aktuality > V Technickém muzeu v Brně si zahrajete staré počítačové hry
V Technickém muzeu v Brně si zahrajete staré počítačové hry
"> "> ">
Kultura

V Technickém muzeu v Brně si zahrajete staré počítačové hry

  • Vydáno1. listopadu 2019
Stálou expozici TMB Výpočetní technika rozšiřuje od 30. 10. 2019 výstava s názvem Retrogaming – Počátky osobních počítačů u nás, která bude k vidění do 27. 4. 2020. Přijďte si zavzpomínat do muzeálního "pařanského doupěte" a připomeňte si velké herní hity, jako byl např. Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Canon Fodder, Doom či Street Fighter II.
Prince of PersiaTechnické muzeum v Brně zve na novou výstavu Retrogaming – Počátky osobních počítačů u nás, která je k vidění od 30. 10. 2019 do 27. 4. 2020. Její základ tvoří putovní výstava z Regionálního muzea v Litomyšli. Ta zachycuje historii výpočetní techniky od počátků do poloviny 90. let minulého století se zaměřením na počítačové hry, domácí počítače a konzole z 80. a počátku 90. let minulého století, a to nejen české výroby.

Nedílnou součástí výstavy je tzv. „pařanské doupě“, tedy herna s historickými počítači (např. Sinclair ZX Spectrum +2 z roku 1986, Atari Ste z roku 1989), s herním automatem i s moderními PC simulátory se stovkami her. Dříve narození tak budou moci těm mladším představit velké herní hity té doby, jako např. Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Canon Fodder, Doom či Street Fighter II. Řada z nich si do dnešní doby zachovala hratelnost, takže i ti mladší či nejmladší, zvyklí na dokonalou grafiku a zvuk, si budou moci s chutí zahrát (např. Dyna Blaster, Lemmings, Vroom). A, samozřejmě, i dívky si přijdou na své.

hra DoomAby byla nabídka co nejúplnější, k vidění během výstavy budou i dobové herní časopisy s prvními informacemi o počítačích (např. Excalibur, Level, Score, Chip), problematika pirátství a další. Technické muzeum v Brně k této výstavě přidalo např. simulátory letectví a automobilu, dobové dioráma (ve spolupráci s Fondem Retro Use).

Výstava je otevřena denně mimo pondělí, od úterý do pátku od 9:00 do 17:00 a o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné pro dospělé je za 130 Kč, pro děti za 70 Kč.
Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika