Úvod > Aktuality > V Národním technickém muzeu se představí ženy – pilotky
V Národním technickém muzeu se představí ženy - pilotky
">
Kultura

V Národním technickém muzeu se představí ženy – pilotky

  • Vydáno25. října 2012
Létání již dávno není výsadou pouze mužů. Jak to ovšem je s pilotkami v dnešní české armádě? Pokud hledáte odpověď na tuto otázku, určitě přijďte 30. října 2012 na besedu do Národního technického muzea. Kromě besedy se zde bude promítat dokumentární film o pilotkách bojových letadel Women Combat Pilots.
Pokud hledáte odpovědi na otázky co přivede ženu k létání v armádním letectvu? Jsou ženy-pilotky lepší než jejich mužské protějšky anebo zda lze skloubit povolání armádní pilotky s rodinným životem přijďte 30. října 2012 v 17 hodin na besedu do Národního technického muzea. Besedě bude předcházet promítání dokumentárního filmu o pilotkách bojových letadel Women Combat Pilots – The Right Stuff v původním znění bez titulků.

Besedy sezúčastní nadporučice Ing. Kateřina Hlavsová, která je první pilotkou proudových letounů Vzdušných sil Armády České republiky. Má na svém kontě více než 600 letových hodin, 550 z nich na strojích Albatros L-39. Nebude chybět ani nadporučice Ing. Pavlína Engelová, první pilotka vojenského transportního letounu CASA C-295M, která působí jako starší pilot 1. roje 242. transportní a speciální letky 24. křídla dopravního letectva 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely a zabezpečuje transporty do států Evropy, Asie, ale i severní Afriky.

Úvodní slovo pronese plukovník Patrick T. Sullivan, vojenský a letecký přidělenec Velvyslanectví USA v Praze.


Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.