Úvod > Aktuality > V srdci Moravského krasu nastane Soví noc

V srdci Moravského krasu nastane Soví noc

Vydáno 21. května 2019 Příroda
Muzejní noc v Domě přírody Moravského krasu na Skalním mlýně bude letos ve stylu Soví noci. O sovách promluví v sobotu 25. května 2019 odborník v doprovodu živé sovy. Návštěvníci také mohou shlédnout film o sovách a následovat bude další program.
Sova výrV rámci festivalu Muzejních nocí přichystal Dům Moravského krasu na Skalním mlýně nedaleko Punkevních jeskyní neobyčejný program s názvem Soví noc. V sobotu 25. května 2019 se můžete těšit od 18:00 do 24:00 hodin na zajímavé povídání o sovách, ale i na ukázku živých sov. Nebude chybět ani promítání ze záběrů skryté kamery, která byla posazena do sovího hnízda. Děti potěší výtvarnou soutěž nebo speciální stezka a další bohatý doprovodný program.

Dům Moravského krasu se nachází na Skalním mlýně, nejnavštěvovanějším místě Moravského krasu a zároveň nejvýznamnějším výchozím bodě pro návštěvu Punkevních jeskyní, Kateřinské jeskyně a propasti Macocha. Nejedná se pouze o návštěvnické centrum, ale můžete si zde prohlédnout interaktivní expozici o jeskyních a zdejší přírodě.
Dům přírody Moravského krasu

Dům přírody Moravského krasu

Navštivte nově otevřenou zážitkovou expozici o Moravském krasu. Ponořte se v ní do devonského moře, vytvořte si krápníky a jeskyně, proleťte se s netopýry, poznejte lesy, stráně, kytky i zvířata. A jak se žije Krasu s člověkem?