!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Malý svět techniky U6 v Ostravě se v sobotu znovu otevře

Malý svět techniky U6 v Ostravě se v sobotu znovu otevře

Vydáno 5. února 2020 Zážitky
Druhý víkend v únoru, tedy 8. února 2019, proběhne znovuotevření Malého světa techniky U6, který byl od začátku ledna uzavřený. Nová expozice se otevře v 10:00 hodin a příchozí se mohou těšit na bohatý doprovodný program ve stylu Star Wars. Najdou v sobě mystickou sílu, projdou výcvikem, stanou se rytíři řádu Jedi a snad zachrání i princeznu Leiu.
malý svět technikyUnikátní expozice Malého světa techniky U6 je zakomponovaná do srdce industriálního objektu bývalé VI. energetické ústředny v Dolních Vítkovicích. Vraťte se do doby minulé, odhalte tajemství technických vynálezů a historii technického pokroku od průmyslové revoluce až po současnost.

Celou výstavou vás bude provázet Jules Verne a příběhová linka jeho románů. Dozvíte se nejen něco o historii samotných Vítkovic, ale i něco málo o hornictví, metalurgii, parních strojích a o ukradené pokladničce pana Božka, o vzniku elektřiny a spalovacích motorů. Samozřejmě, že bez „hraní“ to nejde, v Malém světě techniky je dokonce přísně přikázáno všechno si osahat a vyzkoušet.

hvězdné válkyNa svátky a významné dny zde mívají přichystány tematické doprovodné programy, které vás přenesou do zcela nového světa, prověří vaši kreativitu a vědomosti. A začíná se hned v sobotu 8. února, kdy se Malý svět techniky znovu otevře po delší pauze. Vezměte děti na nezapomenutelné setkání s oblíbenými filmovými postavami - mistrem Yodou, Lukem Skywalkerem nebo temným Darth Vaderem. Jakmile v sobě objevíte mystickou Sílu, absolvujete výcvik řádu rytířů Jedi. Pokud výcvikem úspěšně projdete, dostane se vám bohaté odměny! Stejný program čeká na příchozí i v neděli 9. února.

A ještě jedna novinka na závěr - každý pátek až do konce února probíhají speciální večerní prohlídky ve Velkém světě techniky! Zdejší průvodci pro vás otevřou místnosti, kde se jen tak nedostanete! Nahlédnete tak do promítací kabiny 3D kina, učeben a laboratoří, ale hlavně budete mít celou expozici pouze pro sebe!
Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.