Úvod > Aktuality > V sobotu se v Muzeu hlavního města Prahy koná Vánoční bazar
V sobotu se v Muzeu hlavního mesta Prahy koná Vánocní bazar
"> V sobotu se v Muzeu hlavního mesta Prahy koná Vánocní bazar "> V Muzeu hlavního mesta Prahy bude možné zakoupit drobné designové dárky "> Vstup do muzea bude navíc v tento den zcela zdarma
Zážitky

V sobotu se v Muzeu hlavního města Prahy koná Vánoční bazar

  • Vydáno7. prosince 2019
Muzeum hlavního města Prahy pořádá 7. prosince 2019 od 9 do 18 hodin akci MuzeuM Market – Vánoční bazar. Tradiční předvánoční akce je spojená s prodejem drobných dárků, výtvarnými dílnami pro děti, divadlem, koncertem, občerstvením.
VánoceV Muzeu hlavního města Prahy bude možné zakoupit drobné designové dárky, např. šperky, hračky pro děti, mýdla, svíčky, slaměné ozdoby, autorské grafiky či skleněné foukané ozdoby. Připraveno bude také občerstvení, které si návštěvníci mohou zakoupit před muzeem. Na výber bude například trdelník, káva či svařené víno. Ve foyer muzea si budou moci návštěvníci prohlédnout betlémy ze sbírek muzea a zakoupit papírový Wenigův betlém a další předměty z edice muzea. Celý den bude vstup do muzea zdarma.

Během dne bude připraven bohatý program pro dětivýtvarné dílny, kde si děti budou moci vyrobit vlastní betlém nebo vvánoční řetěz z papíru a slámy či některou z mexických lidových ozdob. Připraveny budou také workshopy na výrobu svíček, slaměných ozdob a placek s vlastním motivem.
Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy je od června 2020 do podzimu 2023 uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce objektu. Po 120 letech fungování muzea je nezbytné komplexně obnovit interiéry, a to i s technickým a bezpečnostním zařízením. Ostatní budovy muzea jsou pro veřejnost otevřeny.