Úvod > Aktuality > V sobotu můžete v Zoo Ostrava prožít Den první pomoci
V sobotu můžete v Zoo Ostrava prožít Den první pomoci
">
Zážitky

V sobotu můžete v Zoo Ostrava prožít Den první pomoci

  • Vydáno5. září 2018
Jak ošetřit zraněného, jak zafixovat zlomeninu, jak provést nepřímou masáž srdce? To všechno se dozvědí návštěvníci, kteří se v neděli 9. září vydají do ostravské zoologické zahrady. A budete toho ještě více. Kromě praktických ukázek první pomoci si zájemci mohou nechat změřit tlak nebo nahlédnout do auta záchranářů.
Den první pomoci v ZooAkce věnovaná zásadám první pomoci se uskuteční v ostravské zoo již poněkolikáté. Nedělní program bude probíhat u expozice Na statku mezi 9. a 15. hodinou. Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny ukázky poskytování první pomoci.

Zájemci si na figurínách budou moci sami prakticky vyzkoušet, jak správně ošetřit zraněného, jak provést masáž srdce či jak zafixovat zlomenou končetinu. Rovněž bude možné nahlédnout do vozu záchranného týmu a seznámit se s vybavením zdravotnické záchranné služby. Na místě bude probíhat měření krevního tlaku a množství cukru v krvi. Akce se uskuteční pouze za pěkného počasí.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.