Úvod > Aktuality > V Rumburku vznikla první hledačka na území Českého Švýcarska
V Rumburku vznikla první hledacka na území Ceského Švýcarska
"> V Rumburku vznikla první hledacka na území Ceského Švýcarska "> Hledacka turisty netradicní formou upozorní na zajímavé historické stavby "> Fyzicky a intelektuálne nenárocná hledacka je urcena rodinám s detmi
Zážitky

V Rumburku vznikla první hledačka na území Českého Švýcarska

  • Vydáno12. září 2014
Při Loretánských slavnostech 2014 v Rumburku se veřejnosti představí první quest (hledačka) v Českém Švýcarsku. Poučnou a zábavnou hru bude možné poprvé absolvovat v sobotu 13. 9. 2014. Hra, která navazuje na oblíbenou cestu za pokladem, je ozvláštněná tím, že hledání cesty a luštění tajenky je popsáno ve verších.

Loreta RumburkHledačka Rumburská procházka staletími s podtitulem Putování v čase od gotiky po 20. století nabízí setkání s významnými stavebními památkami a historií Rumburku. Účastníci mají k dispozici leták s tajenkou a schematickou mapou. Ten je možné si vyzvednout přímo v Loretě Rumburk nebo je ke stažení na webových stránkách Lorety. Trasa propojuje deset zastavení a prochází se individuálně, její absolvování je bezplatné.

Hledačka turisty a obyvatele regionu netradiční formou upozorní na zajímavé historické stavby v Rumburku. Vedle architektonických památek z období gotiky, baroka, secese a expresionismu hledačka přiblíží ojedinělé sakrální památky a historické bankovní ústavy. Stranou nezůstane ani lidová architektura a budovy škol. Ti, kdo na fasádách domů, nápisech a sochách vyhledají potřebné indicie a vyluští tajenku, získají bezplatný vstup do Lorety Rumburk. Zde je navíc čeká otevření skříňky s pokladem.

LoretaFyzicky a intelektuálně nenáročná hledačka je určena rodinám s dětmi a zvídavým dospělým. Vede po zpevněných cestách a je vhodná pro kočárky a vozíčkáře. Trasa je dlouhá 1,6 km a na její projití je dobré si rezervovat zhruba 60 minut. K jejímu absolvování není nutné žádné speciální vybavení, s sebou si stačí vzít jen tužku. Začátek hledačky je u bývalého rumburského zámku v Jiříkovské ulici (dnes Střední odborná škola mediální grafiky a polygrafie) a její zakončení v barokní sakrální památce Loreta Rumburk. Hledačku lze procházet celoročně, ale vlastní dosažení pokladu je možné pouze v pracovní době Lorety Rumburk, tj. od úterý do soboty.

Quest Rumburská procházka staletími – Putování v čase od gotiky po 20. století

Quest Rumburská procházka staletími – Putování v čase od gotiky po 20. století

Hledačka s podtitulem "Putování v čase od gotiky po 20. století" nabízí setkání s významnými stavebními památkami a historií Rumburku. Poučná a zábavná hra vás provede centrem města. Okruh o délce 1,6 km propojuje deset zastavení z období gotiky, baroka, secese a expresionismu.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.