Úvod > Aktuality > Městské koupaliště v Rokycanech zahajuje sezónu
Zážitky

Městské koupaliště v Rokycanech zahajuje sezónu

  • Vydáno1. června 2023
Sezona na Městském koupališti v Rokycanech startuje ve čtvrtek 1. června 2023. Příprava na sezonu začala již v dubnu, samotné napouštění 24 tisíc kubíků vody z Klabavy pak probíhalo od 21. dubna a trvalo celkem tři týdny. Návštěvníky koupaliště v letošním roce čekají novinky. Přírodní koupaliště o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních je druhé největší v České republice a jedno z nejoblíbenějších v západních Čechách. Teplota vody (30 cm pod hladinou) bývá 21,7 °C.

Městské koupaliště RokycanyV Rokycanech čeká na své první zákazníky Městské koupaliště. Na jaře došlo k vyčištění betonového dna koupaliště, voda do něj byla napuštěna 12. května a čerpadla se vypínala pouze kvůli kalné vodě po deštích. Správci areálu také nezapomněli ošetřit dřevěné prvky na koupališti, jako jsou lavičky, kabiny a pergoly. Nechybí ani dětské brouzdaliště s herními prvky.

Na návštěvníky koupaliště čekají od června novinky. Poprvé zde bude možné platit platební kartou. Doposud bylo nutné mít připravenou hotovost anebo byl vstup možný na permanentku. Druhou novinkou jsou vratné kelímky u provozovatelů občerstvení, kdy nápoje nebude již možné zakoupit v jednorázových kelímcích. Cílem města Rokycan je snížit množství plastového odpadu a jít ekologičtější cestou.

Městské koupaliště RokycanyObjem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů. Ročně je z Klabavy načerpáno (přes dvafiltry) do koupaliště 50 tisíc kubíků. V červnu je otevřeno v pracovní dny od 10:00 do 20:00 a o víkedech od 9:00 do 20:00 hodin, v červenci a srpnu pak denně od 9:00 do 20:00 hodin. Celodenní vstupné pro dospělého činí 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.

Městské koupaliště Rokycany

Městské koupaliště Rokycany

Rokycany jsou pěkným městem s báječným koupalištěm. Proč tak báječným? Protože si navzdory všem vymoženostem běžných koupališť, jako jsou umělé dno a břehy, snadný přístup, upravené prostředí, kabinky a stánky s občerstvením, stále ve značné míře uchovává přírodní ráz.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kde najdete pohádková pekla? Poznejte kaolinové doly v Nevřeni, Pekelné doly a Pusté kostely

Znáte naše filmová pekla? V Nevřeni na Plzeňsku je otevřena bránu do pekla, kterou poznají ti z vás, kteří viděli pohádku Čertí brko. Navíc se můžete podívat i do dalších pekelných tlam, a to na Českolipsko, do podzemních prostor v údolí Svitávky, které proslavila pohádka S čerty nejsou žerty.
Plzeňský kraj | Památky

Zelený mok v městě piva, aneb tipy, kde ochutnáte v Plzni velikonoční speciály 2024

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kde ochutnáte zelená piva v Plzni.
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Unikátní světecká jízdárna se po 23 letech rekonstrukcí otevřela turistům

Týden před začátkem nové turistické sezóny 2024 se slavnostně otevřela tachovská národní kulturní památka – jízdárna Světce, která bude sloužit jako turistický cíl i dějiště kulturních a společenských akcí. Její záchrana stála přibližně 100 milionů korun a trvala celkem 23 let. Jízdárna je po vídeňské jízdárně druhou největší v Evropě. Turisté si ji budou moci prohlédnout v rámci pravidelných, komentovaných prohlídek.
Plzeňský kraj | Kultura