Úvod > Aktuality > V regionu Praha zvítězil DinoPark Harfa
dinopark.JPG
"> dinopark.JPG
Památky

V regionu Praha zvítězil DinoPark Harfa

  • Vydáno28. října 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V Praze se nejoblíbenější aktivitou stal DinoPark Harfa, který získal i prvenství v kategorii novinka sezóny. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů.
V soutěži za Prahu bodovaly spíše netradiční aktivity – vítězem se stal DinoPark Harfa ve Vysočanech, následovaný exkurzemi na Letišti Praha a nově otevřeným Národním technickým muzeem. Mezi oceněnými jsou také tradiční turistické cíle, jako například Vyšehrad, bludiště na Petříně nebo zlatá ulička na Pražském hradě. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v Praze:
DinoPark Harfa přenesl dinosaury a svět druhohor přímo do centra Prahy, na střechu obchodního centra Harfa v Praze Vysočanech a je určen především pro rodiny s dětmi. Zajímavým podnikatelským počinem jsou Exkurze na Letišti Praha, při nichž se dostanete nejen do těsné blízkosti letadel, ale nahlédnete také do zákulisí letiště a uvidíte místa, která jsou běžným cestujícím zcela skryta. Po dlouhé čtyřleté rekonstrukci je opět otevřeno Národní technické muzeum, část expozic získala zcela nové a moderní pojetí. Obdivovat zde můžete první československý automobilPresident z roku 1898, letounnebo automobil Tatra 80, který sloužil prezidentu Masarykovi.
 
Celkové pořadí aktivit v Praze:
DinoPark Harfa Praha                                                                          793      
Exkurze na Letišti Praha                                                                      760
Národní technické muzeum Praha                                                       734
Bludiště na Petříně                                                                              696
Zlatá ulička na Pražském hradě                                                            675
Vyšehrad – celoroční program a poznávání pro děti i dospělé             651
Muzeum pražských pověstí a strašidel                                                 570
Drezínové opojení – šlapací drezíny                                                      548
Centrum Františka Bílka                                                                       486
Národní galerie v paláci Kinských                                                         457

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.