Úvod > Aktuality > V regionu Krkonoše a Podkrkonoší zvítězila Sněžka
V regionu Krkonoše a Podkrkonoší zvítězila Sněžka
">
Příroda

V regionu Krkonoše a Podkrkonoší zvítězila Sněžka

  • Vydáno30. října 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Krkonoše a Podkrkonoší se nejoblíbenější aktivitou stala Sněžka – nejvyšší hora České republiky. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů.
V soutěži za Krkonoše a Podkrkonoší bodovaly tradiční i sportovně-zábavné cíle – vítězem se stala Sněžka, následovaná adrenalinovým MonkeyParkem Harrachov a safari kempem ve Dvoře Králové. Mezi oceněnými jsou další zcela netradiční turistické cíle a aktivity, jako například pstruhová farma Pilníkov nebo skialpinistické trasy okolím Pece pod Sněžkou. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v regionu Krkonoše a Podkrkonoší:
Nejvyšší hora České republiky, Sněžka, nacházející se na česko-polské hranici, se stala vítězem tohoto regionu, avšak v celkovém pořadí letošní soutěže byla poražena svým moravským rivalem Pradědem. Raritu na vrcholu Sněžky představuje Česká poštovna, která je nejvyšší poštovnou u nás, a funguje jako každá jiná pošta. Adrenalinový MonkeyPark Harrachov nabízí super zážitky každé dobrodružné duši. Vydejte se do bezpečného prostoru „mezi nebem a zemí“ a vychutnejte si atraktivní „přelet“ horského jezírka. Jako na dovolené v Africe si budete připadat v Safari Kempu ve Dvoře Králové, jediném Safari Kempu svého druhu v Evropě, kde můžete přímo z okna pozorovat zebry či antilopy.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Krkonoše a Podkrkonoší:
Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska                                               687      
Adrenalin – MonkeyPark Harrachov                                                     592
Safari Kemp ve Dvoře Králové                                                             591
Skiareál Špindlerův Mlýn                                                                       499
Pstruhová farma Pilníkov                                                                     489      
Lezení na ledopádech v Krkonošském národním parku                         486
Skialpinistické trasy okolím Pece pod Sněžkou                                     474
Sněhový hrad Harrachštejn                                                                  463
Největší aquacentrum ve Špindlerově Mlýně                                         459
Kulturní centrum Uffo v Trutnově                                                          456

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Vyhledávaný výletní cíl a rozhledový bod ve východní části Krkonoš na česko-polské hranici. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny.