Úvod > Aktuality > V regionu Královéhradecko zvítězilo Skalní město u Adršpachu
V regionu Královéhradecko zvítězilo Skalní město u Adršpachu
">
Letní sporty

V regionu Královéhradecko zvítězilo Skalní město u Adršpachu

  • Vydáno5. listopadu 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Královéhradecko se nejoblíbenější aktivitou stalo skalní město u Adršpachu, které získalo zároveň absolutní prvenství a první místo v kategorii tradiční cíl. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů.
V soutěži za Královéhradecko bodovaly tradiční turistické cíle – za prvním skalní městem u Adršpachu se umístil zámek Opočno a třetí příčku vybojovala jízdárna v Litboři. Mezi oceněnými jsou další zajímavé turistické cíle, jako například zámky Hrádek u Nechanic a Rychnov nad Kněžnou, nebo pivovar v Broumově. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v regionu Královéhradecko:
Skalní město u Adršpachu je oblíbeným místem turistů i horolezců, kteří zde ve společnosti Milenců či Starosty tráví volné chvíle. Zajímavostí je také vysoko položené skalní jezírko, na němž vás proveze zkušený převozník. Zámek Opočno je souborem památek dokládajících způsob života, vkus i myšlení v průběhu pěti století. K zámku přiléhá anglický park o rozloze 20 ha s romantickými stavbami, umělými vodopády a množstvím cizokrajných stromů.  Jízdárna Litboř nedaleko Babiččina údolí jistě přiláká všechny milovníky koní k projížďkám, ale i k léčivé hiporehabilitaci, k níž zde využívají poníky a klidné koně.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Královéhradecko:
Skalní město u Adršpachu                                                                        890
Zámek Opočno – navštivte velkolepý renesanční zámek                        584
Jízda v sedle i kočáře v Litboři                                                                  500
Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově                                                   493
Zámek a golf v Hrádku u Nechanic                                                            492
Zámek Rychnov nad Kněžnou                                                                   490
Wellness a sportovně relaxační pobyty v Deštném v Orlických horách   482
Muzeum východních Čech                                                                        480
Villa Nova Uhřínov – archeologické muzeum                                              466
Nugget Snowpunx Čihalka                                                                       427

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.