Úvod > Aktuality > V regionu Jižní Čechy zvítězil Hrad a zámek Jindřichův Hradec
V regionu Jižní Čechy zvítězil Hrad a zámek Jindřichův Hradec
">
Zážitky

V regionu Jižní Čechy zvítězil Hrad a zámek Jindřichův Hradec

  • Vydáno7. listopadu 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Jižní Čechy se nejoblíbenější aktivitou stal hrad a zámek Jindřichův Hradec. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů.
V soutěži za Jižní Čechy bodovaly tradiční turistické cíle – vítězem se stal hrad a zámek Jindřichův Hradec, následovaný hradním muzeem v Českém Krumlově a hradem Zvíkov. Mezi oceněnými jsou další zajímavé turistické cíle, jako například strašidelné podzemí v Táboře nebo selské baroko v Holašovicích. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v regionu Jižní Čechy:
Jedním z nejrozsáhlejších památkových komplexů v České republice je hrad a zámek v Jindřichově Hradci, kde můžete potkat i Bílou paní. Při prohlídce černé věže nahlédnete i do černé kuchyně, objevené při nedávných opravách, kde se vaří dva dny v roce, a to v polovině prosince. Hradní muzeum v Českém Krumlově s exponáty ze zámeckých depozitářů je přístupné od ledna tohoto roku a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství. Hrad Zvíkov, který se vypíná nad soutokem Otavy a Vltavy je opředen mnoha mýty – údajně sloužil jako dočasné úložiště korunovačních klenotů a záhadné jsou také značky na věži Markomanka, jejichž účel se vědcům ještě nepodařil zcela vysvětlit.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Jižní Čechy:
Hrad a zámek v Jindřichově Hradci                                                     742      
Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku Český Krumlov                    617
Hrad Zvíkov                                                                                        601
Strašidelné podzemí Tábor                                                                  600
Unikátní prohlídka selského baroka v Holašovicích                               550
Nově zrekonstruovaný zámek v Borovanech                                       477
Hrad a zámek ve Stráži nad Nežárkou                                                 476
Wellness pobyty ve spa a wellness hotelu Rezidence                         472
GolfResort Monachus u Nové Bystřice                                                 447
Zámek Lnáře                                                                                        438

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).
Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Hrad Zvíkov – okouzlující výhled na Vltavu a Otavu

Hrad Zvíkov – okouzlující výhled na Vltavu a Otavu

Areál hradu Zvíkov, který leží cca 20 km od Písku, je trvale celoročně volně přístupný a průchozí k místnímu přístavišti. Na hradbách jsou pěkné vyhlídky na Vltavu a Otavu, i na jejich soutok.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.