Úvod > Aktuality > V regionu Českolipsko a Jizerské hory zvítězil Liberecký iQpark
V regionu Českolipsko a Jizerské hory zvítězil Liberecký iQpark
">
Zážitky

V regionu Českolipsko a Jizerské hory zvítězil Liberecký iQpark

  • Vydáno1. listopadu 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Českolipsko a Jizerské hory se nejoblíbenější aktivitou stal iQpark v Liberci. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí.
V soutěži za Českolipsko a Jizerské hory bodovaly populární turistické cíle – za prvním libereckým iQparkem se umístil hrad a zámek Frýdlant, bronzovou příčku obsadilo Máchovo jezero. Uspěly také další zajímavé turistické cíle, jako liberecké podzemí nebo obří sud v Javorníku. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v regionu Českolipsko a Jizerské hory:
Zábavné science centrum iQpark v Liberci vtáhne děti i dospělé do světa vědy. Ve čtyřech podlažích interaktivních exponátů si můžete například bezpečně sáhnout na 500 tisíc voltů, vyzkoušet výrobu kyslíku nebo rozbouchat růži na prach. O víkendu zde navíc probíhají netradiční workshopy a science show. Jedním z nejzajímavějších komplexů u nás je hrad a zámek Frýdlant, který patříval Albrechtu z Valdštejna. Poslední vlastníci hradu Clam-Gallasové jej už roku 1801 zpřístupnili veřejnosti, hrad se tak stal nejstarším muzeem ve střední Evropě. Oblíbené výletní místo Máchovo jezero slouží k odpočinku a relaxaci i sportovnímu vyžití. Osmý největší rybník v ČR založil roku 1366 Karel IV. Okolím jezera vede Máchova stezka s 30 zastaveními.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Českolipsko a Jizerské hory:
iQpark – první science centre v Česku                                                 708      
Hrad a zámek Frýdlant                                                                        610
Romantika, slunce, vodní atrakce… to je Mácháč přece!                    605
Archeologické muzeum Šatlava                                                           555
Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí                                                           515
Megaprodejna bižuterie a perlí                                                             502
Liberecké podzemí                                                                                488
Farma Bažantnice Ploužnice                                                                487      
Obří sud Javorník                                                                                478
Dům Ferdinanda Porscheho                                                                 429

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.

Hrad a zámek Frýdlant – nejstarší expozice ve střední Evropě

Hrad a zámek Frýdlant – nejstarší expozice ve střední Evropě

Frýdlant je jedním z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice. Z původního gotického hradu byl během staletí přestavěn na rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny.

Další aktuality