Úvod > Aktuality > V Priessnitzových lázních opět oslaví Světový den vody
V Priessnitzových lázních opět oslaví Světový den vody
"> "> "> V Priessnitzových lázních opet oslaví Svetový den vody "> Ty nejvetší vodní nadšence ceká aqua aerobic
Lázně a wellness

V Priessnitzových lázních opět oslaví Světový den vody

  • Vydáno19. března 2019
Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku získaly svůj věhlas díky životodárné síle horských pramenů a vodoléčbě svého zakladatele Vincenze Priessnitze. Letos si už popáté zajímavým programem připomenou světový den vody a klíčovou roli vody pro život.
Lázně JeseníkMezinárodní den vody budou v Priessnitzových lázních slavit letos od 20.3. do 23.3. Základem Priessnitzových procedur je čistá pramenitá voda, klíč ke zdraví. Organizátoři myslí jak na program pro dospělé, tak samozřejmě i pro děti. Pro nejmenší je připravené tematické dětské dopoledne a podvečerní zábavný program, pro dospělé pak akce tematické, koncert i taneční večer.

Děti v Jeseníku láká Háj víly Ozdravy, přírodní hřiště, kde je provází přírodní živly a bytosti jesenických hor. Čeká je Obří výhledna, Hejkalův domeček, Labyrint, Nádrže zádrže, Skrýše a další místa.

Aktivně se v Jeseníku s vodou setkáte při výletu na Nýznerovské vodopády Výlet do okolí městečka Žulová, kde se těžil kámen a v korytu Stříbrného potoka je jaře obzvláště působivá vodní kaskáda se uskuteční v sobotu 23. března.

Víkendové oslavy Světového dne vody zakončí cestopisná přednáška cestovatele Libora Turka Voda světa.
Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Sedmikilometrová stezka vede kolem léčebných pramenů Lázní Jeseník a seznámíte se na ní nejen o historii Jeseníku a lázních, ale také o tvrdém životě Vincenze Priessnitze, který zde roku 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. V blízkém okolí vyvěrá ze země okolo 80 pramenů.

Jesenické prameny a památky

Jesenické prameny a památky

V Jeseníku a jeho okolí se nachází stovky pramenů, které léčí lidské neduhy již od dob prvního „vodního lékaře“ Vincenze Priessnitze. Pojďte s námi po stopách tohoto významného léčitele, který přivedl do Jeseníku příslušníky šlechtických rodů, umělce a lékaře z celé Evropy.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.